sobota, 25 czerwca

beats-music-logo

Apple planuje zamknąć Beats Music, usługę strumieniowego przesyłania muzyki przejętą w ramach nabycia Beats Electronics w maju. Według TechCrunch, wiele źródeł obejmujących „kilku wybitnych pracowników w Apple i Beats” potwierdziło, że Apple jest bliski zamknięcia tej usługi muzycznej.

Wielu inżynierów z Beats Music już zostało odsuniętych od produktu oraz przeniesionych na inne projekty w Apple, w tym do iTunes. Nie jest jasne, kiedy dokładnie serwis muzyczny Jimmiego Iovine i Dr Dre zostanie wyłączony, lub co zrobi Apple ze streamingiem, ale każde źródło z wiedzą o sytuacji z którym rozmawialiśmy zgodziło się, że Apple planuje koniec marki Beats Music.

Apple wyraził chęć nabycia Beats Music w maju, a w tamtym czasie ogłosił plan pozostawienia nietkniętym serwisu muzycznego. Nie było planów by zintegrować go z iTunes, więc firma sugerowała, że pozostanie on jako usługa samodzielna.

TechCrunch sugeruje, że fakt, że Beats Music nie pojawił się jako domyślnie instalowany na iPhone’ie 6 i 6 Plus było już „czerwoną flagą”, że serwis muzyczny jest na drodze do zamknięcia. Strona zauważyła również, że prezentacja Apple Watch zawierała „niezapowiedzianą aplikację muzyczną z niebieskim przyciskiem odtwarzania, która natychmiast po dotknięciu odtwarzała piosenki podczas demonstracji”, ale wydaje się, że ikona bardziej odpowiadała aplikacji Remote.

Zamknięcie Beats Music przez Apple to dość niespodziewana wiadomość biorąc pod uwagę działania, które firma wdrożyła w celu wspierania go w ostatnich tygodniach. Aplikacja została dodana do listy „programów stworzonych przez Apple” i była rekomendowana do nowych użytkowników iOS. Jeśli Apple zamierza pozbyć się Beats Music, nie jest jasne jaki kierunek przyjmie na arenie strumieniowego przesyłania muzyki. Beats Music był postrzegany jako odpowiedź firmy na popularne serwisy, takie jak Spotify, mające na celu wzmocnienie po spadku sprzedaży muzyki.

Według jednego ze źródeł, z który rozmawiał TechCrunch, Apple być może planuje wrzucić strumieniowe przesyłanie muzyki do iTunes, tworząc jednolity serwis muzyczny firmy Apple po zamknięciu Beats Music.

UPDATE: Według przedstawiciela firmy Apple, który rozmawiał z Re/code, firma nie planuje zamknąć Beats Music. Tom Neumayr, skomentował informacje TechCrunch określając je jako „nie prawdziwe”, ale nie rozwinął myśli. Chociaż rzecznik odmówił komentarza, Re/code wskazuje, że Apple może nie planować zamknąć Beats Music, ale może „zmienić go w najbliższym czasie”  zmieniając nazwę marki.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx