piątek, 14 czerwca

Pomimo wieloletniego oporu, Apple pracuje podobno nad dodaniem ekranów dotykowych do komputerów Mac informuje Mark Gurman z Bloomberga. Raport twierdzi, że pierwszym komputerem Mac z ekranem dotykowym w 2025 roku może być nowy MacBook Pro z wyświetlaczem OLED.

Gurman informuje, że inżynierowie Apple są „aktywnie zaangażowani w projekt”, wskazując, że firma „poważnie rozważa” produkcję dotykowych komputerów Mac. Pierwszy MacBook Pro z ekranem dotykowym zachowałby tradycyjny wygląd laptopa z gładzikiem i klawiaturą, ale wyświetlacz zyskałby wsparcie dla wprowadzania dotykowego, takiego jak iPhone lub iPad.

Według raportu, pierwsze komputery Mac z ekranem dotykowym prawdopodobnie będą korzystać z systemu macOS, ponieważ Apple nie pracuje aktywnie nad połączeniem iPadOS i macOS. Aplikacje na iPhone’a i iPada są jednak dostępne na komputerach Mac z chipami Apple Silicon, chyba że programista z niego zrezygnuje.

Apple przez lata odrzucał pomysł Maca z ekranem dotykowym, więc byłoby to poważnym odwróceniem filozofii firmy, gdyby plany zostały zrealizowane. W 2010 roku Steve Jobs powiedział, że „powierzchnie dotykowe nie chcą być pionowe” ze względu na zmęczenie ramion związane z trzymaniem palca na ekranie. W 2021 roku szef inżynierii sprzętowej Apple, John Ternus, powiedział, że Mac jest „całkowicie zoptymalizowany pod kątem pośredniego wprowadzania danych” i powiedział, że firma nie uważa, aby w tamtym czasie dobrym pomysłem byłoby to zmieniać.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
 ғʀʏᴛᴏ 
 ғʀʏᴛᴏ 
1 rok temu

I na co to komu, już widzę te paluchy na ekranie :]

Robert
Robert
Reply to   ғʀʏᴛᴏ 
1 rok temu

Powinni zająć się powrotem matowej matrycy do Mac Book Pro, dotykowe Maki na nic nie potrzebne

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx