niedziela, 19 maja

Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple pracuje nad zaawansowaną wersją Mac mini, wyposażoną w mocniejszy chip Apple Silicon i dodatkowe porty.

W obszernym raporcie Gurman wyjaśnił, że Apple opracowuje mocniejszą wersję Mac mini, pozycjonowaną jako zaawansowana wersja obecnego modelu M1. Oczekuje się, że nowy Mac mini będzie korzystał z tego samego chipa, co MacBook Pro nowej generacji.

Oczekuje się, że nowe modele MacBook Pro będą wyposażone w ulepszoną wersję chipu M1 z 10-rdzeniowym procesorem, zawierającą osiem rdzeni o wysokiej wydajności i dwa rdzenie energooszczędne oraz opcje 16- lub 32-rdzeniowych procesorów graficznych, co oznaczałoby, że tego samego możemy się spodziewać w nowym Macu mini. Gurman powiedział, że ten chip Apple Silicon będzie również obsługiwał do 64 GB pamięci RAM, co stanowi znaczący wzrost w porównaniu z obecnym maksimum 16 GB.

Oczekuje się, że topowy Mac mini będzie również wyposażony w cztery porty Thunderbolt, zamiast dwóch dostępnych obecnie w Mac mini, co jest również zmianą obsługiwaną przez chip Apple następnej generacji.

Kiedy Apple zaprezentował w zeszłym roku Mac mini M1, zachował w ofercie Mac Mini z procesorem Intel jako opcję dla bardziej wymagających użytkowników. Apple zrobił to samo z MacBookiem Pro i iMakiem, gdzie opcja M1 zastąpiła podstawową wersję urządzeń i utrzymał w sprzedaży zaawansowane modele Intela z większą liczbą portów.

Oczekuje się, że nowy, wyższy model ‌Mac mini‌ zastąpi obecnego, opartego na Intelu Mac mini, który jest nadal w sprzedaży, co oznacza, że cała linia produktów ‌Mac mini‌ zostanie przeniesiona na Apple Silicon. Gurman dodał ostrzeżenie, że nowy Mac mini może jeszcze zostać opóźniony.

Gurman ujawnił również wcześniej obszerną ilość informacji dotyczących nadchodzących modeli MacBooka Pro i MacBooka Air.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx