wtorek, 18 czerwca

Serwis Anandtech, ujawnił przy okazji recenzji nowego iPada, że posiada wiedzę na temat wewnętrznego projektu firmy Apple związanego z kontrolerem gier na iOS.

Wiemy o wewnętrznym projekcie Apple, związanym z fizycznym kontrolerem do gier, ale czy kiedykolwiek ujrzy on światło dzienne to się dopiero okaże. Jeśli smartfony i tablety zbliżają się do zrównania wydajnością z obecnymi konsola, czujemy, że kwestia kontrolera może być poruszana.

Firma Apple nie jest pierwszą firmą, która wzięła by się za takie urządzenie skierowane do telefonu iPhone i iPoda. Kilka innych firm trzecich już pracowało nad podobnymi urządzeniami na przestrzeni lat. iControlPad było jednym z pierwszych urządzeń, które dostępne są do dziś. Ion Audio iCade (na zdjęciu powyżej) pozwala również połączyć swoje urządzenie iOS z kontrolerem i oferuje fizyczne przyciski i elementy sterujące. Apple złożył nawet wniosek o patent na podobną konstrukcję.

Lecz rozwiązania firm trzecich sprowadzają się generalnie do emulacji klawiatury przez Bluetooth, a nie pełny dok z towarzyszącymi akcesoriami. Mówiło się, że Apple pierwotnie wspierał twórców tych akcesoriów w ich dążeniu do oficjalnych dokowanych złącz do kontrolerów gier, ale proces homologacji tajemniczo wstrzymano. Niektórzy spekulowali wówczas, że Apple pracuje nad własnym rozwiązaniem kontrolera do gier. Co wyjdzie z tego pomysłu pewnie niedługo się dowiemy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx