wtorek, 31 stycznia

appletaiwandisplay

Apple otworzył w tym roku tajne laboratorium w północnym Tajwanie, aby rozwijać cieńsze, lżejsze i jaśniejsze wyświetlacze dla przyszłych urządzeń Apple, wynika z nowego raportu Bloomberg. Apple również rekrutuje na lokalnym rynku najlepszych inżynierów z firm takich jak AU Optronics Corp i Qualcomm do pracy w nowej fabryce.

Obiekt, który był własnością firmy Qualcomm, jest non stop obsadzony pracownikami i na dzień dzisiejszy pracuje w nim 50 osób. Apple prezentuje nawet dwie oferty pracy w nowej fabryce na Tajwanie na swojej stronie poświęconej karierze. Oba stanowiska wymagają doświadczenia w pracy z technologiami wyświetlaczy.

Bloomberg był w stanie potwierdzić, że fabryka jest obsługiwana przez Apple, zauważając, że nigdzie nie było widoczne logo firmy, ale pracownicy nosili identyfikatory Apple. Jednak ani Apple, ani żaden z pracowników nie skomentował tego, jakie prace wykonywane są wewnątrz obiektu.

Ruch związany z własną technologią pozwoliłby Apple zmniejszyć zależność od dostawców takich jak Sharp, LG, Samsung i Japan Display. Apple ma długą historię badań i projektów własnych komponentów, które następnie zleca do produkcji swoim dostawcom takim jak Foxconn.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx