sobota, 20 lipca

Apple pracuje nad 17-watowym zasilaczem dla nieznanego produktu, donosi AppleInsider. 17 watowy zasilacz używa nieco więcej energii niż obecny do iPada (12 watów), ale znacznie mniej niż do MacBook’a Air (45 watów). Zużywa także więcej energii niż te do iPhone’a lub Apple TV, które korzystają odpowiednio z 5-watowych i 6-watowych zasilaczy.

Osoby znające sprawę twierdzą, że Apple niedawno rozpoczął proces pozyskiwania tanich komponentów do nowego, 17-watowego zasilacza. I chociaż dokładny charakter jego produktu pozostaje nieznany, to co najmniej jedna osoba znająca projekt adaptera uważa, że istniejące dowody wskazują na przenośny produkt, który może się pojawić w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Dodaje również, że nowy 17-watowy zasilacz nie jest przeznaczony jako uaktualnienie do istniejącej linii produktów firmy Apple, takich jak oczekiwany iPad piątej generacji. To urządzenie pojawi się w sprzedaży z tym samym 12-watowym zasilaczem.

Choć 17-watowy zasilacz może być prawdopodobnie stosowany do wielu produktów Apple, w tym istniejącego iPada, to jego niewielki wzrost mocy w watach może wskazywać na większego iPada. Z 5-watowym zasilaczem dla iPhone’a i 12-watowym zasilaczem dla iPada 9,7-calowego, 17 W to odpowiednia moc do zasilania potencjalnie 13-calowego iPada.

Aktualności o większym „iPadzie Maxi” pojawiły się początkowo w maju i były poparte przez sprawozdania The Wall Street Journal sugerujące, że Apple i jego dostawcy testują większe ekrany zarówno dla iPada i iPhone’a. Większy iPad posiada ponoć niecałe 13 cali przekątnej. Nie jest jasne, czy firma wyda na rynek większego iPada, ale taki iPad byłby podobny wielkością do MacBook’a Air.

Nic nie wskazuje, że Apple planuje wydać 13-calowego iPada w najbliższej przyszłości, ale firma przygotowuje się do uruchomienia zarówno iPada mini Retina i piątą generację iPada z uaktualnionym designem jeszcze w tym roku.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx