poniedziałek, 6 lutego

Reuters poinformował dziś, że Apple przejął za 356 milionów dolarów firmę AuthenTec, produkującą czytniki linii papilarnych wykorzystywane w komputerach przenośnych. A jak wiadomo nie od dziś, jeśli firma z Cupertino dokonuje jakiegoś zakupu to na pewno ma z tym związane dalsze plany.

AuthenTec to wielokrotnie nagradzany producent inteligentnych czujników linii papilarnych polegających na technologii dotykowej, dzięki czemu ich technologia wykracza poza uwierzytelnianie użytkowników dając większą wygodę, personalizację i przede wszystkim sterowanie dotykowe. Ich czujniki w technologii TouchChip oferują wytrzymałość, wysoki poziom bezpieczeństwa i łatwość integracji niezbędnej do szybkiego wdrożenia. Czujniki TouchChip są mniejsze, tańsze i mniej energochłonne w porównaniu do tradycyjnych czujników optycznych opartych na rozwiązaniach linii papilarnych.

Warto zauważyć, że jeden z czujników AuthenTec jest sprzedawany specjalnie do uwierzytelniania płatności mobilnych w telefonach. Wiele plotek mówi, że Apple wprowadzi płatności mobilne NFC wraz z nowym modelem iPhone’a. Aplikacja Passbook, która ma się pojawić w iOS 6 jest tego pierwszym krokiem, ale zapewne Apple ma zamiar wdrożyć ją na pełną skalę. Uwierzytelnianie linii papilarnych może pasować do rozszerzenia strategii płatności.

Co ciekawsze, już w czerwcu serwis Seeking Alpha przewidywał, że Apple może wykorzystać technologię AuthenTec do wprowadzenia elektronicznego portfela w oparciu o wcześniejszy patent NFC pokazujący obok przycisku Home miejsce pod czujnik, który wygląda zadziwiająco podobnie do tego, które oferuje AuthenTec.

Wygląda na to Apple zaczyna na poważnie wchodzić w temat płatności NFC. Jak długo będziemy musieli na nie ostatecznie czekać? Myślę, że dowiemy się już niedługo.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx