niedziela, 4 czerwca

Apple potwierdził dziś rano, że aktualizacja oprogramowania, która pojawi się w przyszłym tygodniu, naprawi problem, który pozwoli złośliwemu linkowi zablokować aplikację Wiadomości na iPhonie i iPadzie.

Apple prawdopodobnie mówi o systemie iOS 11.2.5, który zbliża się do końca okresu testowania. iOS 11.2.5 beta 6, która pojawiła się wczoraj rzeczywiście rozwiązuje ten problem i uniemożliwia działanie szkodliwego linku.

Spodziewamy się, że finalna wersja iOS 11.2.5 będzie dostępna w przyszłym tygodniu wraz z macOS High Sierra 10.13.3, watchOS 4.2.2 i tvOS 11.2.5.

Szkodliwy link pojawił się we wtorek po udostępnieniu go na Twitterze. Po wysłaniu go w wiadomości SMS na urządzenie z systemem iOS mógł powodować zawieszenie się aplikacji Wiadomości na iPhonie lub iPadzie. Problem dotyczył również komputerów Mac i spodziewamy się naprawy tego błędu w macOS 10.13.3.

Użytkownik, który otrzymał taki link, zobaczy, że aplikacja Wiadomości całkowicie się zawiesi, a jedynym rozwiązaniem wydaje się wymuszenie przez użytkownika zamknięcia aplikacji Wiadomości, a następnie usunięcie całej rozmowy z osobą, która wysłała link, aby przywrócić aplikację do stanu działania.

Link początkowo trafił na stronę GitHub, ale GitHub zdjął go w środę, ograniczając jego rozprzestrzenianie się. Większość użytkowników prawdopodobnie nie została tym dotknięta, ponieważ pierwotny link został wyłączony, ale jeśli dostaniesz tekst ze złym linkiem przed wydaniem iOS 11.2.5, usunięcie konwersacji jest niezawodną naprawą.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx