poniedziałek, 24 czerwca

bgr-iphone-4-imessage110708145049

Apple poszukuje nowych inżynierów aplikacji komunikacyjnych iOS, którzy będą odpowiedzialni za wprowadzanie nowych funkcji do FaceTime i iMessage, „przenosząc rewolucyjny telefon iPhone na następny poziom”. Zgodnie z nowym ogłoszeniem pracy na stronie internetowej firmy, miejscem pracy ma być siedziba Apple w Cupertino w Kalifornii.

Jak zawsze w przypadku ogłoszeń Apple jest ono bardzo niejasne, i nie wiadomo dokładnie jakie dokładnie zadania czekają na nowych inżynierów. Poszukiwany jest „proaktywny inżynier z minimum rocznym doświadczeniem, bardzo zmotywowany do dzielenia się swoją wiedzą z rozwoju szkieletu aplikacji.”

„Będziesz odpowiedzialny za wprowadzanie nowych funkcji do naszych istniejących aplikacji FaceTime i iMessage oraz rozwijanie złożonych aplikacji od początku do końca (od projektu interfejsu użytkownika do projektowania i wdrażania szkieletu)” czytamy w ogłoszeniu.

Oferta, która została odkryta przez AppleBitch, doprowadziła do spekulacji, że Apple zamierza znacznie poprawić FaceTime i iMessage w nadchodzącej wersji iOS 7. Obie funkcje, szczególnie iMessage, są bardzo popularne wśród użytkowników iOS i Apple często promuje je w marketingu dla urządzeń iOS.

Ale na pewno jest wiele do zrobienia, zwłaszcza jeśli chodzi o FaceTime. Jeśli Apple chce konkurować z usługami takimi jak Skype, będzie musiał dodać kilka nowych funkcji, których aktualnie brakuje, takich jak na przykład grupowe połączenia wideo.

Apple ma prawdopodobnie zaprezentować  iOS 7 na WWDC w czerwcu tego roku, przed oficjalnym wypuszczeniem go wraz z iPhone’em 5S później na jesieni.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx