poniedziałek, 17 czerwca

iPod Touch

Oczekuje się, że Apple wypuści nowego iPoda touch jeszcze w tym roku, wynika z informacji podanych przez AppleInsider. Raport, powołując się na źródła zaznajomione z planami twierdzi, że odświeżony przenośny odtwarzacz multimedialny będzie miał prawdopodobnie konstrukcję podobną do obecnego modelu wydanego dwa i pół roku temu, a spekuluje się, że urządzenie nowej generacji może mieć ulepszony aparat i procesor.

Apple nie odświeżył iPoda touch od października 2012 roku, kiedy to przenośny odtwarzacz multimedialny został zaktualizowany do ultracienkiej i kolorowej obudowy, procesora A5 i złącza Lightning. Sprzedaż iPoda maleje od kilku lat i staje się on w dużej mierze nieistotną częścią linii produktów firmy Apple, opanowaną obecnie przez iPhone’a, iPada i komputery Mac. Firma nie ujawnia wielkości sprzedaży iPoda w swoich najnowszych wynikach kwartalnych po ogłoszeniu 2,9 mln sztuk sprzedanych w Q4 2014.

Raport jest oczywiście całkowitą spekulacją o możliwych nowych funkcjach nowej generacji iPoda touch, w tym 64-bitowym procesorze A7, zwiększonym dysku wewnętrznym oraz ulepszoną kamerą iSight i FaceTime. Dodatkowo, warto byłoby dla nowego iPoda touch dodać wsparcie Apple Pay, co z kolei wymagałoby dodania skanera linii papilarnych Touch ID.

Jeśli raport okaże się prawdą, Apple może ogłosić nową generację iPoda touch podczas imprezy związanej z prezentacją nowych modeli iPhone’a we wrześniu lub podczas październikowego eventu związanego z nowym iPadem. Możliwe jest również, że Apple może po cichu zaktualizować iPoda touch przez informację na stronie prasowej, biorąc pod uwagę, że iPody nie są już tak istotne dla Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx