sobota, 20 kwietnia

W związku z wciąż długim czasem oczekiwania na modele iPhone 13 na całym świecie, Apple podobno przesunął niektóre elementy iPadów, aby uzupełnić braki komponentów iPhone’a, co jest kolejnym sygnałem, że globalny niedobór chipów wpływa na łańcuch dostaw Apple.

iPad i iPhone mają wspólne komponenty, w tym układy rdzeniowe i peryferyjne, co oznacza, że Apple jest w stanie przenosić dostawy komponentów między urządzeniami, aby nadać priorytet jednemu lub drugiemu, informuje Nikkei Asia.

Apple przewiduje silniejszy popyt na modele iPhone 13, zwłaszcza w miesiącach bezpośrednio po premierze, które zbiegają się z okresem przedświątecznym. Niemniej jednak popyt na iPady pozostaje silny, a łączna liczba wysyłek iPadów w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku wyniosła według danych IDC 40,3 miliona, czyli o 17,83% więcej niż w tym samym czasie rok temu.

Ostatni raz, kiedy Apple nadał pierwszeństwo iPhone’om niż iPadom, miało miejsce w zeszłym roku, kiedy przeniósł niektóre części iPada do iPhone’a 12 w związku z ograniczeniami łańcucha dostaw w szczytowym momencie globalnej pandemii.

Wyniki finansowe Apple za trzeci kwartał kalendarzowy 2021 roku ujawniły rekordowe przychody dla komputerów Mac i usług, ale wyniki Apple były tylko w przybliżeniu zgodne z oczekiwaniami analityków i prawie na pewno były ograniczane przez niedobory komponentów, które doprowadziły do długich szacunków dotyczących dostaw dla wielu produkty.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx