wtorek, 18 czerwca

Apple udostępnił dziś swój coroczny raport dotyczący ochrony środowiska, który odzwierciedla zaangażowanie firmy w troskę o środowisko w roku finansowym 2014. Raport koncentruje się na zaangażowaniu firmy Apple w zapobieganie zmianom klimatycznym, wykorzystaniu zasobów odnawialnych, ograniczeniu emisji toksyn i innych użytecznych informacjach.

2014-Carbon-Footprint-Apple

W najnowszym sprawozdaniu z postępu prac nad ochroną środowiska wynika, że 100% swojej działalności w USA i 87% globalnych operacji prowadzonych jest z energii odnawialnej. Apple ma programy recyklingowe w 99% krajów w których prowadzi działalność, odzyskując w 2014 roku 40 396 ton stali i innych metali, szkła, aluminium, tworzyw sztucznych i innych materiałów do ponownego użycia. Apple wykorzystuje również 95% materiałów z obecnych budynków do budowy nowego kampusu Apple Campus 2, a nowa siedziba będzie wykorzystywać 30% mniej energii niż tradycyjny budynek.

Apple opublikował również nowy film na swoim kanale YouTube pod nazwą „Lepsze zaczyna się tutaj”, który promuje odpowiedzialność za środowisko naturalne spółki w całym łańcuchu dostaw, centrów danych i innych operacji na całym świecie. Firma Apple podkreśla, w jaki sposób zamierza uczynić świat lepszym niż go zastał przy użyciu odnawialnych źródeł energii, takich jak energia wodna, farmy słoneczne i turbiny wiatrowe, zobowiązując się do ochrony lasów, tworzenia wydajnych urządzeń energetycznych i więcej.
https://www.youtube.com/watch?v=o5WYvFOMtAA

Firma Apple podkreśla swoje niedawne partnerstwo z The Conservation Fund i SunPower Corporation przy budowie dwóch elektrowni słonecznych w Chinach i działaniu na rzecz ochrony lasów jako część swojego zaangażowania w środowisko. Inicjatywy te są prowadzone przez wiceprezesa Apple ds. Inicjatyw Środowiskowych Lisę Jackson.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx