poniedziałek, 26 lutego

Apple ogłosił wyniki finansowe za drugi kwartał finansowy 2021 roku, czyli pierwszy kwartał kalendarzowy roku 2021.

W tym kwartale Apple odnotował przychody w wysokości 89,6 mld USD i kwartalny zysk netto w wysokości 23,6 mld USD, czyli 1,40 USD na akcję rozwodnioną, w porównaniu do przychodów w wysokości 58,3 mld USD i kwartalnego zysku netto w wysokości 11,2 mld USD, czyli 0,64 USD na akcję rozwodnioną w analogicznym kwartale poprzedniego roku.

Autorem największej części (pod względem finansowym) sukcesu jest oczywiście iPhone, który wygenerował 47,9 mld przychodu, notując 65% wzrost. Ale nie tylko, ponieważ inne kategorie też radziły sobie całkiem nieźle. Komputery z rodziny Mac przyniosły firmie 9,1 mld dolarów, co daje nam aż 70-procentowy progres względem Q1 2020. Całkiem dobrze wypadły także tablety iPad, które pozwoliły na przychód na poziomie 7,8 mld dolarów (79% wzrostu). Urządzenia Wearables oraz akcesoria to aż 7,84 mld dolarów.

Po raz kolejny bardzo dobrze poradził sobie segment usług Apple, w które jak widać opłaca się firmie inwestować. Przyniosły one firmie prawie 17 mld dolarów. Nie bez znaczenia jest tutaj nowy pakiet subskrypcji Apple One, w którego skład wchodzi przestrzeń w chmurze iCloud, dostęp do Apple TV+, Apple Music oraz Apple Arcade.

Podobnie jak to ma miejsce od ponad roku, Apple po raz kolejny nie wydaje prognoz na bieżący kwartał kończący się w czerwcu, ponieważ utrzymuje się znaczna niepewność dotycząca wpływu globalnej pandemii na sytuację na rynku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx