wtorek, 27 października

Po raz pierwszy w historii firmy, Apple opublikował na swojej stronie internetowej listę oficjalnych dostawców części. Jest to zarówno istotne jak i zaskakujące, ponieważ Apple notorycznie ukrywał firmy, które dostarczały części do ich urządzeń.

Lista pokazuje ponad 150 różnych dostawców i może zagrozić trzymanej dotychczas w ukryciu tajemnicy Apple. Teraz, łatwiej niż kiedykolwiek, każdy może mieć oko na niemal wszystkich jego producentów.

Cytując Apple:

Oto alfabetyczna lista dostawców części firmy Apple. Stanowią oni 97 procent wydatków Apple na zamawiane materiały, produkcję i montaż produktów firmy Apple na całym świecie.

Specjalnie stworzona strona dotycząca dostawców Apple, zawiera szerego informacji o warunkach pracy jakie tam panują, o przestrzeganiu praw człowieka, zdrowia i bezpieczeństwa pracowników, o oddziaływaniu na środowisko i o ogólnej etyce pracy. Strona powstała jako odpowiedź na ostatnie negatywne informacje toczące się wokół kwestii praw człowieka w całym łańcuchu dostaw Apple. Obejmuje to obarczenie winą za „systemowe zanieczyszczenia” chińskich dostawców Apple oraz fale samobójstw w firmie Foxconn.

Apple zakazuje praktyk, które zagrażają prawom pracowników – nawet wtedy, gdy lokalne prawa i zwyczaje pozwalają na takie praktyki. Podejmujemy działania w celu ukrócenia zawyżonych opłat rekrutacyjnych, zapobiegania zatrudnianiu pracowników nieletnich, oraz dyskryminacji ze względów politycznych u naszych dostawców. Jako pierwsza firma z branży technologicznej zostaliśmy członkami Fair Labor Association (FLA), wyznaczając w ten sposób nowy standard w przejrzystości i nadzorze.

Pełną listę dostawców Apple możecie zobaczyć tutaj.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x