niedziela, 25 września

Firma Apple po cichu przywróciła iTunes 12.6.3, w którym ponownie można pobierać aplikacje i dzwonki z poziomu App Store wbudowanego w iTunes.

Firma Apple udostępnia tę wersję iTunes, ponieważ „niektóre firmy mogą nadal potrzebować iTunes do instalowania aplikacji”, ale wersja ta jest w zasadzie dostępna dla każdego, kto chce przywrócić funkcjonalność, która została usunięta w programie iTunes 12.7.

Jeśli zainstalowałeś nowszą wersje programu iTunes, możesz pobrać tą wersję programu iTunes na komputer Mac lub PC 32-bitowy lub 64-bitowy i uruchomić instalatora. Po zakończeniu instalacji można dalej zarządzać aplikacjami w iTunes. Po zainstalowaniu tej wersji nie będzie pojawiać się monit o pobranie nowszej wersji programu iTunes.

Pakiety instalacyjne dla komputerów Mac i PC (32-bit i 64-bit) są dostępne do pobrania na stronie pomocy technicznej. Po instalacji większość użytkowników będzie musiała odbudować bibliotekę iTunes. W tym celu przytrzymaj klawisz Option podczas uruchamiania aplikacji i w wyświetlonym oknie dialogowym wybierz „Utwórz bibliotekę …”. Podaj nową nazwę bibliotekę inną niż istniejąca biblioteka, a następnie migruj przez albumy, używając opcji Dodaj do biblioteki … w menu Pliki.

Firma Apple wydała iTunes 12.7 we wrześniu i powiedziała, że nowa wersja została zaprojektowana, aby skoncentrować się wyłącznie na muzyce, filmach, programach telewizyjnych, podcastach i książkach audio, co było powodem usunięcia wbudowanego App Store. Po zmianie, aplikacje i dzwonki mogły być pobierane tylko na urządzeniu z iOS.

Ta specjalna „biznesowa edycja” programu iTunes obejmuje zgodność z iOS 11, iPhone 8, iPhone 8 Plus i iPhone X. Nie wiadomo, jak długo firma Apple zaoferuje program iTunes 12.6.3, a firma nie zapewnia wsparcia technicznego tej wersji, ale dla tych, którzy chcą usuniętej funkcjonalności, może być użytecznym narzędziem, dopóki Apple nie zaproponuje alternatywnego rozwiązania.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx