poniedziałek, 17 czerwca

imacs

Apple ma zamiar wypuścić zaktualizowaną wersję 21,5-calowego iMaca z wyświetlaczem 4K pod koniec października wraz z wydaniem OS X El Capitan, donosi 9to5Mac. Nowy iMac trafiłby w ręce pierwszych klientów od początku listopada.

O nowym, 21,5-calowym iMacu Retina mówi się już od kilku miesięcy, po odkryciu kodu w systemie OS X El Capitan, który wskazał w kierunku 21,5-calowego urządzenia o rozdzielczości 4096 x 2304. Ten kod jest też zgodny z nowymi procesorami Broadwell z Intel Iris Pro z grafiką AMD Radeon 6200 i M380 – M395X Discrete Graphics, które to również może posiadać zaktualizowany iMac.

Niezawodny analityk KGI Securities, Ming-Chi Kuo powiedział również na początku sierpnia, że linia iMac otrzyma odświeżenie w tym kwartale, zyskując nowe procesory i poprawę jakości obrazu wnoszącą większe nasycenie kolorów.

Apple rozpoczął aktualizację swojej linii iMaców w październiku ubiegłego roku, wraz z wprowadzeniem 27-calowego iMaca Retina. Aktualizacja całej linii była jednak nieco opóźniona ze względu na trwające opóźnienia w chipach Broadwell Intela przez co 21,5-calowy iMac nie widział aktualizacji od 2013 roku.

Nie jest jasne, czy Apple wyda kilka modeli 21,5-calowych iMaca podczas odświeżania w październiku, oraz jakie procesory może do nich wykorzystać. Chipy Skylake odpowiednie dla iMaców mają zostać wprowadzone „jeszcze w tym roku”, ale kilka istniejących chipów Broadwell byłoby również odpowiednich dla różnych modeli 21,5-calowego iMaca.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx