poniedziałek, 22 kwietnia

iPen_patent

IWatch nie jest jedynym urządzeniem mobilnym nad jakim pracuje Apple. Firma opatentowała właśnie długopis w wbudowanym komputerem.

Urządzenie posiada m.in. wyświetlacz LCD do przeglądania maili, sms-ów oraz innych powiadomień. Najprawdopodobniej będzie wyposażone w moduł GPS, mikrofon, głośnik oraz baterię. Mówi się również o funkcji rozpoznającej pisanie, dzięki której użytkownicy będą mogli pisać w powietrzu, nie dotykając np. ekranu tabletu. Długopis będzie również posiadał żyroskop, mierzący położenie urządzenia – niezależnie od tego w jakiej pozycji będzie się znajdowało, informacje na wbudowanym ekranie będą zawsze wyświetlane w stronę użytkownika. Wbudowane czujniki zadbają również o to, by dostosować wielkość czcionki do odległości, jaka nas dzieli od ekranu.

Trudno stwierdzić, czy Apple będzie chciał skomercjalizować ten pomysł – ‘pióro’ dubluje wiele funkcji jakie dostępne są już w innych urządzeniach mobilnych. I jeszcze jeden mały szczegół: patent został złożony w 1997 roku! Przyznano go w 2005 roku, a teraz został wydany z powrotem. Dlaczego? Apple na razie milczy na ten temat. A może ‘pióro’ będzie dodatkiem do iPada?

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx