piątek, 27 stycznia

Jak informuje The VergeApple wygrał nowy patent, który pozwoliłby na „syntetyczne selfie grupowe”. Jeśli to oprogramowanie zostanie pomyślnie opracowane, użytkownicy będą mogli robić selfie grupowe, nie będąc przy nikim fizycznie obecni.

Z wniosku patentowego dowiadujemy się, że użytkownik mógłby zaprosić inne osoby do wzięcia udziału w selfie grupowym, a osoby zostaną odpowiednio ułożone w ramce. Patent opisuje także okno pojawiające się na ekranach zaproszonych użytkowników, które zachęca ich do wzięcia udziału w grupowym zdjęciu selfie.

Gdy pożądani użytkownicy zaakceptują zaproszenie i znajdą się w ramce, opcje selfie grupowego mogą obejmować „zdjęcia, zapisane obrazy wideo lub obrazy przesyłane strumieniowo na żywo”. Umożliwiłyby one kilka różnych opcji dla użytkowników podczas tworzenia syntetycznego selfie.

Chociaż pomysł zrobienia selfie grupowego wydaje się pasować do obecnie trwających czasów i wciąż trwającego dystansu społecznego, The Verge zauważa, że Apple po raz pierwszy złożył wniosek o patent w 2018 roku, ale dopiero niedawno został on przyznany. Warto również wspomnieć, że Apple składa wiele patentów i tylko niektóre z przyznanych patentów kiedykolwiek przynoszą rezultaty.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx