sobota, 2 lipca

thailand-iphone6

Takorn Tantasith, sekretarz generalny Krajowej Radiofonii i Telewizji (NBTC) w Tajlandii, ogłosił na początku tego tygodnia, że Agencja zatwierdziła wniosek na dystrybucję dwóch modeli iPhone’a 6 w tym kraju. Poinformował o tym Manager Online, a sekretarz przekazał tą informację także poprzez oficjalne konto @TakornNBTC na Twitterze.

Apple ponoć złożył wniosek o import dwóch iPhone’ów z numerami modeli A1586 i A1524 5 sierpnia i otrzymał certyfikację urządzeń i pisemne zawiadomienie o jego zatwierdzeniu w dniu 8 sierpnia. Zgodnie z przepisami państwowymi, taka homologacja musi być ogłoszone publicznie, choć szczegóły dotyczące iPhone’a 6 w dokumentach referencyjnych pozostają tajne.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje iPhone’a 6 na początku września, a do sprzedaży detalicznej trafi około tygodnia po ogłoszeniu. Apple ponoć przygotowuje dwa modele iPhone’a. Wersja 4.7-calowa trafi do sprzedaży jako pierwsza tej jesieni, a wersja 5.5-calowa, która może pojawić się nawet kilka miesięcy później niż mniejszy model.

Wniosek o zatwierdzenie w Tajlandii ponad miesiąc przed spodziewanym wprowadzeniem urządzenia nie jest niczym niezwykłym i sugeruje, że Apple może planować poszerzyć liczbę krajów, do których telefon trafi w pierwszej fali sprzedaży. Po premierze iPhone’a 5s, Tajlandia była krajem z drugiej grupy sprzedażowej, gdyż Apple nie otrzymał na czas odpowiedniej zgody.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx