poniedziałek, 29 maja

W tym miesiącu Apple opublikował dokument pomocy technicznej, w którym ostrzega klientów przed zamykaniem notebooków Mac z założoną osłoną aparatu, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia wyświetlacza.

Apple twierdzi, że odstęp między wyświetlaczem a klawiaturą został opracowany z zachowaniem bardzo wąskich tolerancji, co może być problematyczne. Zakrycie aparatu może również powodować problemy z automatyczną jasnością i True Tone.

Zamykając notebook Mac z zainstalowaną osłoną kamery, można uszkodzić wyświetlacz, ponieważ prześwit między wyświetlaczem i klawiaturą jest bardzo mały. Zasłonięcie wbudowanej kamery może również zakłócać pracę czujnika oświetlenia otoczenia i uniemożliwiać działanie funkcji, takich jak automatyczna regulacja jasności i True Tone. Zamiast osłony kamery należy korzystać ze wskaźnika do sprawdzania, czy kamera jest aktywna, oraz decydować, które aplikacje mogą korzystać z kamery, w Preferencjach systemowych.

Ostrzeżenia Apple prawdopodobnie wynika ze skarg właścicieli MacBooków Pro, którzy zobaczyli, że ich ekrany pękają po zakryciu aparatu, a na forach pojawia się coraz więcej wątków opisujących tą kwestię. Problem wydaje się szczególnie poważny w przypadku nowych 16-calowych modeli MacBooka Pro z cieńszymi ramkami.

Uszkodzenie spowodowane nałożeniem osłony na kamerę jest uważane za przypadkowe i można je naprawić w ramach AppleCare+, ale jest całkiem możliwe, że jest to problem, którego Apple nie naprawi dla klientów, którzy nie mają ‌AppleCare‌+ a wtedy naprawa może być bardzo kosztowna.

Apple twierdzi, że klienci zaniepokojeni nielegalnym dostępem do kamery powinni zwracać uwagę na zielone światło, które zapala się po włączeniu kamery. Aparat został zaprojektowany w taki sposób, aby nie można było uzyskać do niego dostępu bez włączania się kontrolki.

Właściciele MacBooków mogą również kontrolować, które aplikacje mają dostęp do wbudowanej kamery, ponieważ użytkownicy muszą udzielić pozwolenia na korzystanie z kamery w każdym systemie operacyjnym od macOS Mojave. Dla tych, którzy muszą zakrywać aparat, Apple zaleca osłonę aparatu, która nie jest grubsza niż średni kawałek papieru do drukarki (0,1 mm) i która nie pozostawia resztek kleju.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx