wtorek, 27 lutego

Apple ogłosił zwycięzców trzeciej edycji Apple Music Awards, która wyróżnia „najlepszych artystów 2021 roku i ich wpływ na globalną kulturę”.

Nagrody honorują osiągnięcia muzyczne w pięciu kategoriach, a zwycięzców wybiera się w procesie, który odzwierciedla zarówno redakcyjną perspektywę Apple Music, jak i to czego użytkownicy na całym świecie słuchają najczęściej.

Apple uznał The Weeknd za Światowego Artystę Roku, a Olivie Rodrigo za Przełomową Artystkę Roku. Rodrigo zdobyła także nagrodę Albumu Roku za swój debiutancki album „SOUR” i singiel roku za „drivers license”. Nagroda Songwriter of the Year trafiła do multiinstrumentalistki H.E.R. zwłaszcza w uznaniu jej 21-utworowego albumu R&B „Back of My Mind”.

W tym roku Apple Music Awards wprowadziło również nową kategorię nagród dla Regionalnego Artysty Roku, przyznawaną artystom z pięciu krajów i regionów: Afryki, Francji, Niemiec, Japonii i Rosji. Według Apple nagrody Regional Artist of the Year są przyznawane artystom, którzy wywarli największy wpływ na kulturę i na listach przebojów w swoich krajach i regionach.

Uroczystość wręczenia nagród Apple Music rozpocznie się we wtorek, 7 grudnia 2021 roku i będzie transmitowana na całym świecie przez Apple Music i aplikację Apple TV. Pełny artykuł Apple zawiera pełniejszą listę szczegółów na temat wszystkich artystów, którzy mają zostać uhonorowani specjalną nagrodą zaprojektowaną przez Apple. A jeśli jesteście subskrybentami Apple Music wszystkich nagrodzonych artystów możecie szybko odnaleźć przez specjalnie stworzoną sekcję przeznaczoną właśnie nagrodom Apple Music Awards.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx