sobota, 24 lutego

Apple ogłosił, że zapewni deweloperom dodatkowe 700 poziomów cenowych za aplikacje ze sklepu App Store, dzięki czemu aplikacje mogą kosztować już od 99 groszy do nawet 60 000 złotych.

Deweloperzy chcący wycenić swoją aplikację powyżej 1000 dolarów, będą musieli złożyć wniosek do Apple, aby pomóc zapobiec wypuszczaniu bezsensownie drogich aplikacji w App Store.

W sumie deweloperzy będą mieli możliwość wyboru spośród 900 poziomów cenowych, przy czym 100 najwyższych poziomów cenowych będzie dostępnych tylko na żądanie. Nowe poziomów cenowe będą rosły stopniowo, w tym co 50 groszy do 50 złotych, co złotówkę między 0,99 zł a 200 zł i tak dalej. Dostępne będą również zaokrąglone zakończenia cen (np. 2 złote)

poziomy-cenowe-app-store

W sierpniu 2021 roku Apple obiecał, że zwiększy liczbę poziomów cenowych App Store w ramach ugody z programistami o wartości 100 milionów dolarów.

Apple ułatwi również programistom zarządzanie zmianami kursów wymiany walut, umożliwiając im wybór preferowanej witryny sklepowej jako podstawy do automatycznego generowania cen w pozostałych 174 witrynach sklepowych App Store i 44 walutach. Na przykład Apple twierdzi, że japoński twórca gier, który otrzymuje większość swojej działalności od japońskich klientów, może ustalić cenę dla japońskiej witryny sklepowej i automatycznie aktualizować swoje ceny poza krajem, gdy zmieniają się kursy wymiany walut i stawki podatkowe na całym świecie. Deweloperzy, jeśli zechcą, nadal będą mogli określać ceny dla poszczególnych witryn sklepowych.

Apple twierdzi, że nowe poziomy cenowe i opcja zarządzania kursami walutowymi będą dostępne dla aplikacji oferujących automatycznie odnawiane subskrypcje od dzisiaj, a dla wszystkich innych aplikacji i zakupów w aplikacji „wiosną 2023 roku”.

Apple okresowo aktualizuje ceny w App Store na podstawie zmian kursów wymiany walut i podatków. Firma twierdzi, że począwszy od 2023 roku programiści z płatnymi aplikacjami i zakupami w aplikacji będą mogli ustalać ceny na lokalnym terytorium, na które od tego momentu automatyczne korekty cen nie będą miały wpływu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx