wtorek, 16 kwietnia

WWDC 2015

Apple ogłosił dziś, że coroczna konferencja Worldwide Developers Conference odbędzie się tym roku w dniach  od 8 do 12 czerwca w Moscone West w San Francisco. W WWDC 2015 udział weźmie ponad 1000 inżynierów Apple, odbędzie się ponad 100 sesji technicznych i warsztatów praktycznych. Jest także bardzo możliwe, że Apple odsłoni podczas wydarzenia nowe systemy operacyjne iOS i OS X, przypuszczalnie iOS 9 i OS X 10.11.

Apple oferuje programistom możliwość ubiegania się o bilety uprawniające do udziału WWDC 2015 już od 17 kwietnia, od godziny 10.00 czasu pacyficznego w oparciu o system loteryjny. Deweloperzy muszą być zgłoszeni do jednego z programów iOS Developer Program, iOS Developer Enterprise Program lub Mac Developer Program w dniu 14 kwietnia o 5:30 czasu pacyficznego (czyli przed ogłoszeniem daty konferencji) by móc ubiegać się o szansę na bilety.

Bilety na WWDC 2015 będą kosztować 1599 dolarów, a Apple poinformuje deweloperów, którzy zostali losowo wybrani do udziału w wydarzeniu 20 kwietnia o godzinie 17:00 czasu pacyficznego. Jest również dostępny specjalny program stypendialny na WWDC dla studentów i członków należących do organizacji STEM na całym świecie.  Firma Apple podaje, że deweloperzy między 13-17 rokiem życia muszą mieć zgodę rodzica lub opiekuna.

Apple będzie również strumieniował na żywo kilka sesji z WWDC dla deweloperów, którzy nie będą w stanie w nich uczestniczyć. Tegoroczne sesje skupią się na różnych tematach związanych z komputerami Mac, iPhone’ami, iPadami i Apple Watch, włączając w to wygląd i projektowanie aplikacji, zdrowie i fitness, grafikę i gry, media, podstawowe technologie OS, narzędzia programistyczne i języki programowania. Warsztaty będą koncentrować się na technologii, projektowaniu interfejsu użytkownika i App Store.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx