niedziela, 21 lipca

Wraz z nowym iPadem Pro, firma Apple ogłosiła dziś także drugą generację Apple Pencil. Apple Pencil drugiej generacji magnetycznie dołącza się do nowego iPada Pro umożliwiając automatyczne ładowanie i parowanie.

Największym dodatkiem do ołówka, oprócz nowej funkcji ładowania magnetycznego, jest gest podwójnego dotknięcia – dotknięcie palcem samego ołówka podczas trzymania go – może uruchamiać różne rzeczy w zależności od aplikacji. Na przykład w programie Notes dwukrotne dotknięcie zmienia narzędzie. W programie Photoshop na iPadzie dwukrotne dotknięcie powoduje powiększanie lub pomniejszanie obrazu. Kliknięcia można jednak dostosowywać w celu lepszej personalizacji. Dotknięcie zablokowanego iPada ołówkiem obudzi urządzenie i otworzy je w aplikacji Notatki.


 

Nowy Apple Pencil został zaprojektowany tak, by działać jeszcze lepiej i naturalniej. Dzięki jednolitej, pozbawionej złączy i ruchomych części konstrukcji jest wygodniejszy w codziennym użytkowaniu. Można nadać mu osobisty grawerunek (pomocny w odróżnieniu Apple Pencil w studiu projektowym).

Podobnie jak poprzedni ołówek, działa bez zauważalnego opóźnienia, jest wrażliwy na nacisk do rysowania i szkicowania i jest świadomy pochylenia do cieniowania.

Druga generacja Apple Pencil jest dostępny za 599 złotych z bezpłatnym grawerem i jest kompatybilny tylko z nowymi 11-calowymi i 12,9-calowymi modelami iPada Pro. Ołówek pierwszej generacji jest dostępny za 429 złotych dla właścicieli starszych, kompatybilnych iPadów. (12.9-calowy iPad Pro pierwszej i drugiej generacji, iPad Pro 10,5-calowy, iPad Pro 9,7-calowy i iPad 6 generacji)

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx