środa, 22 maja

Podczas dzisiejszego wydarzenia „Let Loose” firma Apple ogłosiła wprowadzenie nowych modeli iPada Air z procesorem M2 w rozmiarach 11 i 13 cali, z nową kamerą FaceTime w układzie poziomym, funkcjami AI i lepszą jakością dźwięku w większym modelu.

Apple twierdzi, że iPad Air został zaprojektowany „aby zapewnić pionierskie funkcje iPada Pro w bardziej przystępnej cenie”. Apple reklamuje nowego iPada Air jako „niezwykle potężne urządzenie obsługujące sztuczną inteligencję”. W przeciwieństwie do poprzedniej generacji, ultraszerokokątny aparat „FaceTime” o rozdzielczości 12 MP w urządzeniach jest umieszczony wzdłuż dłuższej krawędzi, dzięki czemu podczas rozmów wideo przechwytuje wideo z bardziej centralnego, poziomego położenia.

Według Apple nowy „iPad Air” jest prawie 50% szybszy niż poprzedni iPad Air z czipem M1. W porównaniu do iPada Air z A14 Bionic zapewnia 3x większą wydajność. Apple twierdzi, że nowe modele są również kompatybilne z Apple Pencil i Magic Keyboard, a obsługa ‌funkcji zbliżeniowej Apple Pencil‌ zapewnia większą precyzję.

Nowe modele iPada Air są wyposażone w wyświetlacz LCD Liquid Retina i oba rozmiary są dostępne w czterech kolorach: niebieskim, księżycowej poświaty i gwiezdnej szarości.  a także w nowej obudowie z aluminium pochodzącego w 100% z recyklingu.

„Wielu użytkowników – między innymi studentów, twórców treści czy małych przedsiębiorców – uwielbia iPada Air za wydajność, przenośność i wszechstronność, a także za jego przystępną cenę. Dzisiaj iPad Air staje się jeszcze lepszy”, oświadczył Bob Borchers, wiceprezes Apple w pionie Product Marketing. „Bardzo nas cieszy, że możemy przedstawić przeprojektowanego iPada Air, który po raz pierwszy jest dostępny w dwóch rozmiarach – w wersji 11 cali i w nowej wersji 13 cali. Dzięki połączeniu olśniewającego wyświetlacza Liquid Retina, fenomenalnej wydajności czipa M2, niesamowitych możliwości AI, kolorowej przenośnej konstrukcji i zgodności z nowymi akcesoriami iPad Air jest potężniejszy i wszechstronniejszy niż kiedykolwiek wcześniej”.

‌iPad Air‌ jest dostępny z minimalną pojemnością 128 GB oraz większą liczbą opcji pojemnościowych w tym 256 GB, 512 GB i 1 TB. Cena modelu WiFi zaczyna się od 2999 złotych co jest ceną niższą niż poprzedni model model Air o 300 zł.  Cena modelu WiFi+Cellural zaczyna się od 3799 złotych co znów jest ceną niższą niż model poprzedni o 400 złotych. Modele 13-calowe zaczynają się odpowiednio od 3999 złotych i 4799 złotych. Zamówienia na nowe iPady Air można składać już dziś, a do oficjalnej sprzedaży trafią od 15 maja.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx