wtorek, 18 czerwca

Apple zaprezentował dziś nowy 6,1-calowy iPhone 12 Pro i 6,7-calowy ‌iPhone 12‌ Pro Max dla użytkowników, którzy chcą jak najwięcej z iPhone’a.

Nowe warianty Pro są wyposażone w 5G, wyświetlacze OLED Super Retina XDR z utwardzoną powłoką Ceramic Shield oraz mają nowy, płaski kształt z opaską ze stali nierdzewnej, który jest podobny do ramki iPada Pro firmy Apple.

Wyświetlacze Super Retina XDR mają zredukowane krawędzie i współczynnik kontrastu 2 000 000:1, rozdzielczość 2778 x 1284 pikseli, jasność szczytową 1200 nitów i 458 ppl. ‌ iPhone 12‌ Pro Max oferuje największy jak dotąd wyświetlacz iPhone’a i najwyższą rozdzielczość, obejmującą prawie 3,5 miliona pikseli.

Oba urządzenia zawierają nowy, 5-nanometrowy procesor A14 Bionic firmy Apple i są wyposażone w aparaty z trzema obiektywami i zaawansowanymi funkcjami fotograficznymi, w tym ultraszerokokątny aparat 12 MP z przysłoną f/1,6 i 7-elementowy obiektyw.

‌IPhone 12‌ Pro ma teleobiektyw 52 mm, który zwiększa zakres zoomu optycznego do 4x, podczas gdy model Pro Max ma teleobiektyw o ogniskowej 65 mm, który zapewnia bliższe ujęcia, węższe kadry i 5-krotny zakres zoomu optycznego. Aparat w Pro Max ma również o 47 procent większy czujnik, z pikselami 1,7 μm, co zapewnia 87-procentową poprawę w warunkach słabego oświetlenia oraz „ekspansywny” aparat ultraszerokokątny.

Apple twierdzi, że wprowadzono ulepszenia do trybu nocnego, który został rozszerzony na kamery TrueDepth i Ultra Wide, co pozwala uzyskać jeszcze jaśniejszy obraz. Nowa opcja nagrywania poklatkowego w trybie nocnym zapewnia dłuższe czasy naświetlania dla ostrzejszych filmów i płynniejszej ekspozycji w warunkach słabego oświetlenia, gdy jest używany ze statywem. We wszystkich aparatach jest teraz dostępny Deep Fusion, który jest lepszy i szybszy niż wcześniej, a dzięki nowemu Smart HDR 3 użytkownicy mogą oczekiwać bardziej realistycznych zdjęć, nawet w złożonych scenach.

Kamery mogą nagrywać filmy w 10-bitowym formacie Dolby Vision HDR w rozdzielczości 4K przy 60 fps, z podglądem na żywo treści HDR. Dostępny jest również skaner LiDAR do ulepszania aplikacji rzeczywistości rozszerzonej i zapewniający szybszy autofokus dla zdjęć i filmów, z sześciokrotnie poprawionym czasem ostrości w scenach o słabym oświetleniu.

iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max zapewniają zaawansowane wrażenia z korzystania z 5G dzięki bezproblemowej integracji światowej klasy sprzętu i światowej klasy oprogramowania. 5G na iPhonie oferuje zwiększoną prędkość dla szybszego pobierania i wysyłania, strumieniowanie wideo o wyższej jakości, bardziej responsywne gry, interaktywność w czasie rzeczywistym w aplikacjach, FaceTime w wysokiej rozdzielczości i wiele więcej. Modele iPhone’a 12 Pro są również wyposażone w tryb Smart Data, który wydłuża żywotność baterii, inteligentnie oceniając potrzeby 5G i równoważąc wykorzystanie danych, prędkość i moc w czasie rzeczywistym.

Przednia osłona Ceramic Shield jest nasycona nanoceramicznymi kryształami, aby poprawić wytrzymałość i czterokrotnie zwiększyć wytrzymałość na upadki. Oba modele są odporne na wodę i kurz zgodnie z klasą IP68, mogą wytrzymać zanurzenie w wodzie do 6 metrów przez 30 minut i są chronione przed codziennymi zalaniami, w tym kawą i napojami gazowanymi.

Oba modele są dostępne w kolorach pacyficznym, grafitowym, złotym i srebrnym. Ceny iPhone’a 12‌ Pro zaczynają się od 5199 złotych za model z pojemnością 128GB, a ‌iPhone 12‌ Pro Max od 5699 złotych za pojemność 128 GB. Oba modele dostępne są w pojemności 128GB, 256 GB i 512 GB.

Przedsprzedaż iPhone’a 12 Pro rozpoczyna się 16 października, a zamówienia wstępne na iPhone 12 Pro  Max ruszą 6 listopada.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx