środa, 24 kwietnia

Firma Apple ogłosiła dziś, że wypuszcza nowe słuchawki douszne AirPods Pro. Zgodnie z plotkami, zaktualizowane słuchawki mają całkowicie nowy wygląd z kształtem w stylu AirPods i silikonowymi wkładkami dousznymi, które obsługują technologię aktywnej redukcji szumów.

Apple twierdzi, że AirPods Pro zostały zaprojektowane pod kątem „wygody i dopasowania”, a każda wkładka douszna jest dostarczana z trzema różnymi rozmiarami silikonowych wkładek dousznych, które odpowiadają konturom poszczególnych uszu, oferując wygodne dopasowanie i „doskonałe uszczelnienie”.

Firma Apple opracowała test własny test nazwany Ear Tip Fit Test w celu dopasowania końcówki dousznych, aby zapewnić użytkownikom najlepszą jakość dźwięku. Po włożeniu „AirPods Pro” do każdego ucha oprogramowanie Apple wykorzysta wbudowane mikrofony do pomiaru poziomu dźwięku w uchu i porównania go z tym, co pochodzi ze sterownika głośnika. Apple twierdzi, że w ciągu kilku sekund jego algorytm będzie w stanie stwierdzić, czy końcówka douszna ma odpowiedni rozmiar i ma dobre dopasowanie, czy też powinna być dostosowana w celu lepszego uszczelnienia.

AirPods Pro

Wewnątrz słuchawek znajduje się „innowacyjny system odpowietrzania”, który został zaprojektowany w celu wyrównania ciśnienia w celu zminimalizowania dyskomfortu typowego dla innych wkładek dousznych. Apple twierdzi również, że „AirPods Pro” są zarówno odporne na pot, jak i na działanie wody, chociaż nie podano konkretnej oceny IP.

Pomimo plotek o wielu opcjach kolorystycznych, w tym czerni i zieleni, wydaje się, że Apple sprzedaje „AirPods Pro” tylko w kolorze białym. Ze względu na większą konstrukcję dousznych, ‌AirPods Pro‌ mają również większą, przeprojektowaną obudowę do ładowania.

„AirPods Pro” mają funkcję Active Noise Cancellation, która wykorzystuje dwa mikrofony (jeden skierowany na zewnątrz w celu wykrycia hałasu otoczenia i jeden skierowany do wewnątrz w kierunku ucha) w połączeniu z „zaawansowanym oprogramowaniem” w celu dostosowania do każdego ucha i słuchawki oraz dostosowania sygnału dźwiękowego 200 razy na sekundę . Apple twierdzi, że ta konfiguracja usuwa szumy tła, zapewniając „wyjątkowo spersonalizowaną, doskonałą redukcję szumów”.

AirPods Pro budowa

Wbudowany tryb kontaktu oferuje użytkownikom możliwość słuchania muzyki, jednocześnie słysząc otoczenie wokół nich, na przykład podczas jazdy rowerem w ruchu drogowym lub słuchania ważnego komunikatu kolejowego. Tryb kontaktu wykorzystuje system odpowietrzania w „AirPods Pro”, aby pozostawić odpowiednią ilość redukcji szumów.

Przełączanie między aktywną redukcją szumów a trybem kontaktu można wykonać za pomocą nowego systemu czujników siły, który Apple dodał do trzonu „AirPods Pro”. Tego czujnika siły można także używać do odtwarzania, wstrzymywania lub pomijania utworów oraz odbierania i rozłączania połączeń telefonicznych. Trybem można również sterować za pomocą Centrum sterowania na iPhonie i iPadzie lub dotykając ikony AirPlay na Apple Watch podczas odtwarzania muzyki.

Według Apple „AirPods Pro” zostały zaprojektowane w celu zapewnienia najwyższej jakości dźwięku dzięki adaptacyjnej korekcji EQ, funkcji, która automatycznie dostraja niskie i średnie częstotliwości muzyki do kształtu ucha danej osoby, co według Apple jest „bogatym, wciągającym wrażeniem słuchowym”.

Słuchawki posiadają niestandardowy wzmacniacz o wysokim zakresie dynamiki, który jest w stanie wytwarzać czysty dźwięk, jednocześnie wydłużając żywotność baterii „AirPods Pro”, a także zasila niestandardowy przetwornik głośnika o wysokim wychyleniu i niskim zniekształceniu, zaprojektowany w celu zoptymalizowania jakości dźwięku i ograniczenia szumów tła.

AirPods łączenie

AirPods Pro‌ są wyposażone w zaprojektowany przez Apple układ H1 z 10 rdzeniami audio, które mogą zasilać eliminację szumów w czasie rzeczywistym i zapewniać dźwięk wysokiej jakości, a także przetwarzać polecenia „Hej Siri”. Żywotność baterii jest taka sama jak w „AirPods” drugiej generacji i wynosi do pięciu godzin w trybie standardowym. Gdy funkcja redukcji szumów jest aktywna „AirPods Pro” dają do czterech i pół godziny czasu słuchania oraz trzy i pół godziny czasu rozmowy.

Dołączony futerał do ładowania bezprzewodowego (który obsługuje ładowanie bezprzewodowe oparte na Qi) może zapewnić ponad 24 godziny czasu słuchania i ponad 18 godzin czasu rozmowy. Kabel USB-C do Lightning jest również dołączony do zestawu w celu ładowania.

Wstępne zamówienia na AirPods Pro zaczynają się już dziś w sklepie internetowym Apple i aplikacji Apple Store. Produkt powinien pojawić się w sklepach stacjonarnych w środę, 30 października. Cena AirPods Pro została wyznaczona na 1249 złotych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx