wtorek, 18 czerwca

Jedną z nowości jakie firma Apple wprowadziła wczoraj wraz z premierą nowego iPhone’a SE jest dodatek do komputera Mac Pro w postaci kółek. I choć nie były kluczowym produktem tego dnia, to internet nie był w stanie przejść obok nich obojętny.

Jak powszechnie wiadomo, komputer Mac Pro został wypuszczony z myślą o naprawdę profesjonalnym wykorzystaniu. Biorąc pod uwagę jego parametry, ale również cenę, nie jest to urządzenie na które może sobie pozwolić przeciętny użytkownik. Gdy podczas zakupu komputera Mac Pro decydujemy się na zmianę jego konfiguracji i wybór kółek do obudowy zamiast standardowych nóżek musieliśmy liczyć się z dodatkowym kosztem 2000 złotych. Obecnie sprzedawane samodzielnie kółka do Maca Pro to wydatek…3500 złotych. Tak, tak. Nie pomyliłem się. 3500 zł.

Apple tłumaczy różnicę ceny tym, że zamawiając kółka przy zakupie całego komputera pozbawia go nóżek, które od teraz również można kupić samodzielnie, wycenionych na 1500 zł. Z matematycznego punktu widzenia wszystko się zatem zgadza.

Czy jednak cena kółek do komputera na poziomie ceny kompletu nienajgorszej już klasy opon do samochodu to nie jest zbytnia przesada? Pozostawię to bez komentarza.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 lat temu

[…] zeszłym miesiącu Apple wprowadził do swojej oferty zestaw kółek dla komputera Mac Pro, dzięki którym możemy dodać sobie kółka do zestawu w którym pierwotnie wybraliśmy nóżki. […]

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx