sobota, 4 lutego

Jak informuje Bloomberg, Apple oferuje płatne urlopy na wizyty związane ze szczepieniem i płatne zwolnienia chorobowe dla tych, którzy doświadczają skutków ubocznych szczepienia aby zachęcić pracowników do zaszczepienia się na COVID-19.

Apple nie ma własnych zapasów szczepionek i nie zapewnia szczepień pracownikom, więc pracownicy będą musieli uzyskać szczepionki w stanowych placówkach medycznych.

Od zeszłej wiosny kampusy Apple w Cupertino w Kalifornii i innych miastach zostały w dużej mierze zamknięte, a większość pracowników pracuje w domu. Sklepy detaliczne na całym świecie również były zamknięte przez większą część roku.

Szczepionki przyspieszą ponowne otwarcie kampusu Apple i pozwolą pracownikom szybciej wrócić do pracy. Prezes Apple, Tim Cook, powiedział w marcowym wywiadzie, że „nie może się doczekać” powrotu pracowników do pracy. Cook powiedział, że ludzie muszą być razem, ponieważ nie można zaplanować współpracy i innowacji.

Cook w marcu powiedział, że Apple nie ma jasnego planu związanego z powrotem pracowników do pracy, ale w Kalifornii, gdzie znajdują się dwa główne kampusy Apple, wszystkie osoby powyżej 16 roku życia będą mogły się zaszczepić od 15 kwietnia. Cook w zeszłym roku powiedział pracownikom, że będą mogli wrócić do kampusów już w czerwcu.

Pracownicy sklepów wrócili do pracy, ponieważ wszystkie sklepy Apple w Stanach Zjednoczonych zostały ponownie otwarte od 1 marca, ale wielu pracowników korporacji nadal pracuje w domu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx