czwartek, 13 czerwca

W obliczu obaw o bezpieczeństwo nowego, dotykowego czujnika odcisków palców Touch ID, rzecznik Apple powiedział The Wall Street Journal, że telefon będzie przechowywał tylko dane używane do rozpoznania odcisków palców, a nie jego rzeczywiste obrazy.

Nowy iPhone 5S, który jest wyposażony w czytnik linii papilarnych, nie będzie przechowywał rzeczywistego obrazu odcisków palców użytkowników na urządzeniu, powiedział w środę rzecznik firmy Apple. To decyzja, która może złagodzić obawy o zachowanie prywatności.

Przeciwnie, nowy system Touch ID przechowuje tylko „dane o odciskach palców”, które pozostają zaszyfrowane w zakresie procesora iPhone’a. W praktyce oznacza to, że nawet jeśli ktoś włamałby się do zaszyfrowanego procesora iPhone’a, to prawdopodobnie nie będzie w stanie odtworzyć odcisku właściciela.

Zaprezentowany we wtorek Touch ID, to nowa funkcja zabezpieczeń wbudowana w przycisk Home iPhone’a 5S, zaprojektowana, aby umożliwić użytkownikom odblokowanie swojego telefonu oraz autoryzowanie zakupów z App Store za pomocą odcisku palca. Czujnik rejestruje wysokiej rozdzielczości obraz odcisku palca do zapewnienia dokładnego odczytu.

Podczas swojej prezentacji Touch ID, Apple od razu podkreślił, że wszystkie informacje o odciskach palców są kodowane i przechowywane „w bezpiecznej enklawie wewnątrz układu procesora A7 w iPhone’ie 5S”, a nie przechowywane na serwerach firmy Apple lub zarchiwizowane na iCloud. Deweloperzy nie będą również mieli możliwości wykorzystywania czytnika odcisków palców do uwierzytelniania swoich aplikacji.

https://www.youtube.com/watch?v=TJkmc8-eyvE

Apple dał też Wall Street Journal kilka innych wskazówek dotyczących czytnika linii papilarnych, zwracając uwagę, na sporadyczne, wadliwe działanie czujnika spowodowane np. wilgotnymi palcami lub uszkodzeniami palców. Firma wyjaśniła, że ​Touch ​ID musi być uzupełniony o hasło.

Klienci firmy Apple, którzy chcą używać identyfikatora Touch ID muszą także utworzyć hasło, jako wsparcie. Tylko ten kod dostępu (nie odcisk palca) może odblokować telefon po ponownym uruchomieniu lub jeśli telefon nie zostanie odblokowany przez 48 godzin. Ta funkcja jest przeznaczona dla utrudnienia hakerom dostania się do telefonu, jeśli będą szukali sposobu na obejście skanera linii papilarnych.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx