wtorek, 27 lutego

beats-audio-banner-image-O

Apple uruchomi przebudowany serwis muzyczny z usługą streamingu w czerwcu na corocznej konferencji Worldwide Developers wynika z informacji przekazanych przez 9to5Mac. Raport twierdzi, że nowy serwis oparty o dotychczasowy Beats zadebiutuje podczas keynote’u WWDC, prawdopodobnie w okolicach 8 czerwca. 

Jak zauważono w zeszłym miesiącu, oczekuje się, że rzekoma usługa transmisji strumieniowej muzyki kosztować będzie 7,99 dolarów za miesiąc, co jest kilka dolarów mniej od będącej własnością Apple usługi Beats Music i konkurentów w postaci Spotify, Rdio i Google Play Music. Usługa będzie w pełni zintegrowana z iTunes na komputerze Mac i aplikacją Muzyka w iPhone’ie, iPadzie i iPodzie touch, a osobne aplikacje będą również dostępne na Apple TV i Androida.

Apple podobno rozwija swoją pierwszą aplikację na Androida przeznaczoną dla nadchodzącej usługi streamingu muzyki. To rzadkość, kiedy Apple postanawia udostępnić własny produkt lub usługę z wsparciem dla wielu platform systemowych. Niemniej jednak, wypuszczenie iTunes dla systemu Windows w roku 2000 pomogło w sprzedaży iPodów, a wyjście poza iPhone’a, iPada i Mac zapewni Apple dużo większą potencjalną pulę abonentów na konkurencyjnym rynku streamingu muzyki.

Apple rozwija również nową generację Apple TV, która może być sprzedawany z ulepszonym, dotykowym pilotem i zupełnie nowym systemem operacyjnym w pakiecie z App Store. Firma Apple rzekomo planowała wydać nowy Apple TV jeszcze w tym miesiącu, ale wydanie może się opóźnić do czasu aż Apple osiągnie porozumienie z większą ilością dostawców treści, takich jak HBO Now.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx