poniedziałek, 4 marca

Flappy-Bird-iOS

Apple rozpoczął wyrzucanie gier próbujących skorzystać z popularności nieistniejącej już Flappy Bird, przebojowej gry, którą deweloper Dong Nguyen usunął z App Store w zeszły weekend. 

Wkrótce po tym jak Flappy Bird została wycofana z App Store, kilka klonów oryginalnej gry poszybowało w górę w rankingach App Store, w tym gra o nazwie Flappy Bee, który ukradła kompozycję i grafikę z oryginalnej aplikacji.

Dwa klony Flappy Bird

Dwa klony Flappy Bird

Według serwisu TechCrunch, Apple rozpoczął rozprawienia się z grami posiadającym „Flappy” w tytule w miniony weekend. Deweloper, który próbował wydać aplikację o nazwie „Flappy Dragon” został poinformowany, że jego aplikacja została odrzucona przez Apple za próbę „wykorzystania popularnej aplikacji” naruszając w ten sposób jeden z punków wytycznych App Store a dokładnie punkt 22.2, który odwołuje się do aplikacji, które są „fałszywe , nieuczciwe lub wprowadzające w błąd”.

Kilka komentarzy na Twitterze pokazało, że inni deweloperzy także zostali poinformowani o odrzuceniu ich tytułów próbujących wykorzystać przydomek „flappy”, choć wiele „flappy” aplikacji wciąż pozostaje w App Store, w tym Flappy FishFlappy PlaneFlappy Pig Flappy Puppy, przypuszczalnie umieszczone w App Store zanim Apple rozpoczął proces wnikliwszego rozpatrywania tych aplikacji.

Wspomniana aplikacja Flappy Bee, która używała skradzionego designu i grafik szybko wspięła się na szczyt listy przebojów App Store, jednak kilka dni później zmieniono jej nazwę na Jumpy Bee, co sugeruje, że Apple może wymusił na niektórych istniejących klonach aplikacji zmianę ich nazwy, aby położyć kres szału na Flappy.

Na szczycie popularności, Flappy Bird zarabiał podobno 50 000 dolarów dziennie z wyświetlania reklam, więc nie jest zaskakujące, że deweloperzy rzucili się, aby wypełnić po niej pustkę.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx