środa, 22 maja

Apple ogłosił dziś uruchomienie nowego programu dla małych firm w App Store, w ramach którego firma z Cupertino obniży opłaty prowizyjne za App Store dla właścicieli małych firm i niezależnych deweloperów. Od 1 stycznia 2021 roku wszyscy programiści, którzy zarabiają mniej niż 1 milion dolarów w App Store, będą płacić Apple 15% prowizji zamiast standardowych 30%.

15-procentowa stawka prowizji dotyczy płatnych aplikacji, zakupów w aplikacji i opłat subskrypcyjnych, przy czym obniżona stawka jest korzystna dla większości programistów w App Store.

Wszyscy programiści, którzy 2020 roku zarobili poniżej 1 miliona dolarów mogą zakwalifikować się do programu i obniżonej 15-procentowej stawki prowizji. Nowi programiści, którzy dołączą do ‌App Store i utworzą aplikacje w 2021 roku również się na nią zakwalifikują. Od tej pory w programie będą mogli uczestniczyć programiści, którzy w poprzednim roku kalendarzowym zarobili do 1 miliona dolarów.

Deweloperzy, którzy zarabiają powyżej 1 miliona dolarów, nie będą się kwalifikować do dołączenia do programu, a łączna kwota 1 miliona dolarów jest obliczana na podstawie zarobków z prowizji po uwzględnieniu całkowitych zarobków po standardowej 30-procentowej obniżce Apple. Deweloperzy zarabiający więcej niż wynosi prowizja, będą nadal płacić standardową 30-procentową stawkę prowizji.

Według Apple, obniżone opłaty za App Store będą wdrożone po to aby pomóc właścicielom małych firm w utrzymaniu ich działalności i przyspieszeniu innowacji w niepewnych czasach. Obniżka opłat jest wdrażana, ponieważ programiści próbują sprostać wyzwaniom ekonomicznym, a coraz więcej firm przechodzi na technologię cyfrową, ponieważ ludzie nadal pracują i uczą się z domu.

Zmiany opłat przyniosą ulgę wielu programistom, którzy byli niezadowoleni z opłat Apple w App Store. Apple został zbadany przez amerykańskie organy nadzoru antymonopolowego w Stanach Zjednoczonych, a dochodzenia przeprowadzone przez te organy ujawniły skargi od programistów, którzy uważają, że opłaty Apple są zbyt wysokie.

Dzisiejsza obniżka prowizji nie przyniesie korzyści niektórym deweloperom, którzy najgłośniej mówili o stawkach prowizji Apple, takich jak Epic Games, ale zmniejszy presję na właścicieli małych firm, którzy potrzebują największej pomocy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx