niedziela, 19 maja

Według najnowszego raportu Nikkei Asia, Apple obniża produkcję swoich słuchawek AirPods o około 25% do 40% z powodu spadku sprzedaży spowodowanego zwiększoną konkurencją w branży słuchawek bezprzewodowych.

Według raportu, powołującego się na źródła zaznajomione z planami produkcyjnymi Apple, gigant technologiczny planuje teraz wyprodukować tylko około 75 do 85 milionów sztuk AirPods do końca tego roku. Początkowo planowano celować w 110 milionów sztuk.

Raport nie określa, którego dokładnie modelu AirPods mają dotknąć cięcia produkcji. Obecna oferta AirPods obejmuje AirPods Pro, standardowe AirPods drugiej generacji z bezprzewodowym etui ładującym oraz topowe, nauszne AirPods Max. Oczekuje się, że AirPods i AirPods Pro zostaną w tym roku zmodernizowane, co, jak ma nadzieję Apple, „pobudzi ich sprzedaż”, wynika z raportu.

Pod koniec 2020 roku Apple zaktualizował całą gamę produktów, począwszy od nowych iPhone’ów, iPadów, komputerów Mac, zegarków Apple i nie tylko. AirPods, które dominowały na rynku słuchawek bezprzewodowych od czasu ich debiutu, były jednym z niewielu produktów Apple, które nie otrzymały takiej aktualizacji.

Mówi się, że Apple pracuje nad AirPods trzeciej generacji o konstrukcji podobnej do AirPods Pro, ale bez funkcji „Pro”, takich jak aktywna redukcja szumów. Analityk Apple Ming-Chi Kuo mówi, że produkcja nowych AirPods rozpocznie się w trzecim kwartale roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx