sobota, 28 stycznia

Apple planował wziąć udział w festiwalu filmowym SXSW 2020, aby zaprezentować premierowo swoje nowe treści, które pojawia się w Apple TV+. Firma jednak zrezygnowała z tego z powodu obaw o trwającą epidemię koronawirusa COVID-19 w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, informuje Variety.

Apple już w styczniu ogłosił, że nadchodzące treści Apple TV+ takie jak „Dom”, „Central Park” i „Beastie Boys Story” zostaną pokazane na festiwalu filmowym SXSW, który odbędzie się w dniach 13 marca – 21 marca. W trakcie miał się też odbyć panel dyskusyjny „Little America” z twórcami serialu Kumail Nanjiani i Emily V. Gordon.

Wiele innych firm oprócz Apple wycofało się z SXSW w tym Amazon Studios, Facebook, Twitter, TikTok, Panasonic, SAP i Intel. Pomimo rozpowszechnienia petycji Change.org wzywającej do anulowania SXSW oraz faktu, że wiele dużych firm nie planuje w nim uczestniczyć, organizatorzy SXSW twierdzą, że festiwal nadal odbędzie się.

SXSW zazwyczaj przyciągał ponad 100 000 osób z całego świata i będzie to największe wydarzenie, które nie zostanie odwołane w związku z koronawirusem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx