wtorek, 7 lutego

płatności NFC iPhone

Inicjatywa prawdopodobnych płatności mobilnych firmy Apple wydaje się być coraz bliżej uruchomienia. Serwis Re/code poinformował, że firma osiągnęła porozumienie partnerskie z American Express.

Apple osiągnął porozumienie z American Express w celu podjęcia współpracy przy nowym systemie płatności iPhone’a, podają źródła zaznajomione z rozmowami. American Express jest jednym z kilku partnerów jakich Apple potrzebował, zanim uruchomi swój plan nowych płatności, które jak mówią źródła zostaną ogłoszone na evencie 9 września.

Apple już wcześniej prowadził trudne negocjacje z Visa nad wykorzystaniem firmy do współpracy w swoim nadchodzącym iPhone’ie 6. Kilka dni temu, wyciek płyty głównej ujawnił chip komunikacji NFC przeznaczony dla iPhone’a 6, który prawdopodobnie odgrywa ważną rolę umożliwiając działanie płatności komórkowej.

Nowy raport Bloomberga twierdzi, że Apple porozumiał się ostatecznie także z Visa i MasterCard poza American Express w sprawie swojej inicjatywy płatności mobilnych, która zostanie zaprezentowana podczas imprezy Apple w dniu 9 września.

Apple ze swoją obszerną bazą danych numerów kart kredytowych powiązanych z kontami iTunes i nowymi technologiami zabezpieczeń takich jak Touch ID wbudowany w iPhone’a, ma mocny potencjał by wykorzystać te aktywa do powszechnego zastosowania płatności mobilnych. Wysiłek ten wymaga naturalnie współpracy z procesorami kart kredytowych i sprzedawcami, ale pojawiające się fakty wydają się wskazywać na udane przedsięwzięcie. O całości dowiemy już się pewnie za ponad tydzień.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx