poniedziałek, 5 grudnia

Apple Music poinformował dziś niezależne wytwórnie, że uruchamia fundusz w kwocie 50 milionów dolarów, aby zapewnić, że artyści otrzymają wynagrodzenie w związku z trwającą pandemią.

W listach wysyłanych do wytwórni, które trafiły w ręce magazynu Rolling Stone, Apple informuje, że ich środki do życia są zagrożone dlatego chce im pomóc.

To trudne czasy dla przemysłu muzycznego na całym świecie. Środki do życia są zagrożone, a wiele źródeł dochodu, na których polega nasz przemysł znika z dnia na dzień. Apple ma długą, dziesięcioletnią historię z muzyką i jesteśmy dumni, że możemy ściśle współpracować z najlepszymi wytwórniami i artystami na świecie. Chcemy pomóc.

Dziś Apple Music ogłasza utworzenie funduszu o wartości ponad 50 milionów dolarów, dostępnego jako zaliczki na przyszłe opłaty licencyjne dla niezależnych wytwórni, aby pomóc im opłacać artystów i utrzymać działalność.

Zaliczki będą oferowane niezależnym wytwórniom z bezpośrednią umową dystrybucyjną „Apple Music”, które osiągną próg kwartalny wynoszący co najmniej 10 000 dolarów zysku z „Apple Music”. Każda zaliczka będzie oparta na wcześniejszych zarobkach i będzie podlegała zwrotowi w stosunku do przyszłych zysków wytwórni. Oferta stworzona jest w dobrej wierze, aby wytwórnie kierowały fundusze do artystów i prowadziły działania w oparciu o potrzeby finansowe.(…)

Mamy nadzieję, że razem możemy pomóc zapewnić stabilność artystom, utrzymując trwały i żywy sektor muzyczny. Jeśli macie dodatkowe pytania, skontaktujcie się z nami.

Niezależne wytwórnie, które zarabiają co najmniej 10 000 dolarów kwartalnie z Apple Music, będą kwalifikować się do zaliczek licencyjnych, ale wymagana jest bezpośrednia umowa dystrybucyjna z Apple Music.

Według Rolling Stone przemysł muzyczny zmaga się w ostatnich miesiącach z problemami, ponieważ została wstrzymana muzyka na żywo, a wiele tras koncertowych i dużych festiwali muzycznych zostało przełożonych lub odwołanych. Strumieniowe przesyłanie muzyki również nie działa na dotychczasowym poziomie, a artyści przesuwają daty wydania albumów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx