piątek, 24 maja

Complete Anatomy, aplikacja na iPada firmy 3D4Medical, ma na celu nauczenie studentów anatomii człowieka od wirtualnie wycinanego serca, mapowanie ruchu mięśni w czasie rzeczywistym po śledzenie nerwów i modeli mikroanatomii.

W przyszłości Complete Anatomy wykorzysta skaner LiDAR wbudowany w tegorocznego iPada Pro, aby dodać nową funkcję, która pozwoli pracownikom służby zdrowia dokładnie i natychmiast ocenić zakres ruchu pacjentów, którzy wracają do zdrowia po urazie lub operacji.

Funkcja ta jest pokazana w filmie na YouTube z udziałem Irene Walsh, głównego projektanta w Complete Anatomy. Według Walsh nie ma znormalizowanego sposobu pomiaru zakresu ruchu, który to problem rozwiązano za pomocą skanera LiDAR w iPadzie Pro.

Korzystając z nowego iPada Pro, Complete Anatomy może wyświetlać ruchy w trzech wymiarach, wykorzystując przechwytywania ruchu do identyfikacji jaki ruch wykonuje dana osoba. Ruchy są łączone z animacjami mięśni 3D, dostarczając informacji o mięśniach pierwotnych wymaganych do przeprowadzenia akcji.

Walsh mówi, że nadchodząca wersja Complete Anatomy na iPada „może potencjalnie zmienić przyszłość społeczności medycznej”.

Funkcja skanera LiDAR pojawi się w aplikacji Complete Anatomy w najbliższej przyszłości, choć nie podano konkretnej daty premiery. Jak dotąd niewiele aplikacji jest w stanie skorzystać ze skanera LiDAR, ale takie podglądy dają nam wyobrażenie o tym, jak potężne będzie to narzędzie po wdrożeniu przez deweloperów.

Plotki sugerują, że iPhone’y, które mają zostać wydane w 2020 roku, będą również posiadać podobną funkcję skanowania 3D LiDAR, która pozwoliłaby na używanie iPhone’ów i iPada Pro do bardziej zaawansowanych i ekscytujących funkcji rzeczywistości rozszerzonej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx