sobota, 22 czerwca

Apple Music odsłonił dziś swoją ostatnią a w zasadzie pierwszą dziesiątkę listy najlepszych albumów wszech czasów, a na pierwszym miejscu znalazła się płyta Lauryn Hill „The Miseducation of Lauryn Hill”.

Ogłoszenie to jest częścią 10-dniowego odliczania, które zwieńczy specjalny finał z udziałem wybitnych artystów i prowadzących Apple Music. Płyta „The Miseducation of Lauryn Hill” wydana w 1998 roku została doceniona za swój wpływ i ponadczasowość. Lauryn Hill otrzymała nagrodę wykonaną z anodowanego aluminium pochodzącego z recyklingu produktów Apple.

Oto lista 10 najlepszych albumów:

  1. The Miseducation of Lauryn Hill (1998), Lauryn Hill
  2. Thriller (1982), Michael Jackson
  3. Abbey Road (1969), The Beatles
  4. Purple Rain (1984), Prince & The Revolution
  5. Blonde (2016), Frank Ocean
  6. Songs in the Key of Life (1976), Stevie Wonder
  7. good kid, m.A.A.d city (2012), Kendrick Lamar
  8. Back to Black (2006), Amy Winehouse
  9. Nevermind (1991), Nirvana
  10. Lemonade (2016), Beyoncé

Proces selekcji albumów został dokonany przez ekspertów Apple Music oraz grupę artystów, autorów piosenek, producentów i profesjonalistów branży muzycznej. Ranking ten jest opisywany jako nowoczesna, XXI-wieczna ocena najlepszych płyt wszech czasów, stworzona niezależnie od statystyk streamingu.

Oprócz listy 10 najlepszych albumów, Apple Music stworzyło 100 krótkich materiałów audio opowiadających o każdym albumie z listy, przedstawiając kontekst i historie stojące za płytami. Materiały te, wraz z dodatkowymi treściami, są dostępne w Apple Music, Apple Podcasts i Apple Books.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx