sobota, 28 stycznia

Apple podpisał umowę na ekskluzywne playlisty dostarczane przez wytwórnie Ministry of Sound poinformował przedstawiciel firmy Apple w wywiadzie z Variety. 

Zgodnie z warunkami partnerstwa listy odtwarzania utworzone przez Ministry of Sound będą dostępne w Apple Music od czwartku 4 października.

Będąc własnością Sony, Ministry of Sound oferuje obecnie kilka popularnych list odtwarzania na Spotify, takich jak „Dance Nation”, „Rave Nation” i „R & B Mixtape”. Z powodu podpisania nowej umowy z Apple Music, listy odtwarzania, z których część ma setki tysięcy obserwatorów, w ciągu najbliższych kilku dni zostaną wycofane ze Spotify i innych usług poza Apple.

Ministry of Sound, założona w 1993 roku, jest jedną z największych wytwórni zajmujących się muzyką taneczną i określana się jako „The Home of Dance Music”. Ministry of Sound reprezentuje artystów takich jak London Grammar, DJ Fresh, Sigala, Marshmello, Yogi i innych.

Jak podkreśla Variety, nie jest to pierwsza umowa Apple na wyłączną listę odtwarzania, a listy odtwarzania to kolejna dziedzina, w której Apple Music, Spotify i inne serwisy strumieniowe mogą podjąć próbę rywalizacji.

Spotify jest dobrze znane z list odtwarzania działających na zasadach algorytmicznych i opartych na nastroju, które według wielu są lepsze od tych dostarczanych przez Apple. Apple może być w stanie przyciągnąć więcej subskrybentów, oferując ekskluzywne listę odtwarzania z zawartością niedostępną nigdzie indziej.

Apple pracował już nad udostępnianiem klientom innych ekskluzywnych produktów, w tym wczesnych wydań albumów, albumów niedostępnych nigdzie indziej, teledysków, dokumentów i innych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx