sobota, 20 lipca

mini-ipad1

Apple może mieć plan zaprzestania produkcji iPada mini w celu skoncentrowania wysiłków na nadchodzącego, większego „iPada Pro”, wynika z plotek Tajwańskiego Economic Daily News. Strona wierzy, że Apple zaprzestanie aktualizacji 7,9-calowego iPada Mini w przyszłym roku, co uczynić może, że nowy iPad Mini 3 wydany w październiku, może być ostatnim tabletem w tej serii.

Mówi się, że to preferencje w kierunku większych rozmiarów ekranu, wprowadzenie 5,5-calowego iPhone’a 6 Plus, spadek sprzedaży iPada i „ostra konkurencja” na rynku tabletów doprowadziła do rzekomej decyzji o zaprzestaniu produkcji iPada mini.

Patrząc na to z boku, to faktycznie było trochę zaskakujące gdy Apple ogłosił ważną aktualizację iPada Air w październiku, wprowadzając do niego ulepszony procesor A8X, Touch ID, cieńszą obudowę, ulepszoną kamerę, natomiast w iPada mini 3 tylko wsparcie Touch ID bez żadnych innych nowości. Plotki sugerują, że stosunkowo niewielka aktualizacja była spowodowana zdecydowanie mniejszą popularnością iPada Mini w porównaniu do 9,7-calowego iPada Air.

Apple znany jest w wycofywania się z produktów, które nie sprzedają się dobrze. Na przykład, Apple inwestuje znacznie mniej  zasobów w iPoda touch, a urządzenie to nie otrzymuje regularnych aktualizacji. Piąta generacja iPoda touch została wydana w 2012 roku, a choć urządzenie w tamtym momencie otrzymało istotną aktualizację, to od tego momentu otrzymało zaledwie kilka minimalnych zmian związanych z pojemnością i ceną. Jest zatem też możliwe, że iPad mini może pójść drogą iPoda touch – pozostanie dostępny w składzie produktu, ale nie będzie ulepszany.

„IPad Pro” firmy Apple, który jak mówi się zastąpi iPada mini towarzysząc iPadowi Air, ma mieć rozmiar ekranu między 12,2 i 12,9 cala. Jak ostatnio informowano, może być nieco grubszy niż iPad Air 2, ale w okolicach 7 mm i może posiadać głośniki stereo oraz wyświetlacz o bardzo dużej rozdzielczości. Data wydania iPada Pro pozostaje niejasna. Wczesne plotki sugerowały premierę na początku roku 2015, ale Apple przesunął ją w celu skoncentrowania się na iPhone’ie 6 Plus.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx