sobota, 15 czerwca

Jak donosi TechCrunch, Apple planuje zakup serwisu rozpoznawania muzyki Shazam, co byłoby jednym z najbardziej prestiżowych przejęć dokonanych przez Apple od czasu zakupu Beats w 2014 roku.

Shazam to znana usługa muzyczna wykorzystująca techniki uczenia maszynowego do identyfikacji utworów muzycznych na podstawie krótkich nagrywanych ścieżek audio z piosenek, programów telewizyjnych i innych. Shazam posiada samodzielną aplikację na iOS, macOS i watchOS, ale ma również bliskie relacje z Apple.

Od czasu iOS 8 Shazam został zintegrowany z Siri i na podstawie właśnie tej funkcji umożliwia identyfikowanie odtwarzanych utworów za pomocą komendy głosowej.na głos. Jeśli na przykład w telewizji usłyszysz konkretną piosenkę i zapytasz Siri „What song is this?” użyje ona Shazama, aby ją zidentyfikować.

Shazam jest zintegrowany z Apple Music, a subskrybenci Apple Music, którzy rozpoznają przez Shazam nowy utwór mogą następnie wybrać opcję, aby odtworzyć go bezpośrednio w Apple Music i dodać go do playlisty Shazam. Shazam ma również funkcję rozszerzonej rzeczywistości, która pozwala znaleźć zawartość na podstawie zdjęć zrobionych przy pomocy aplikacji Shazam.

Jedno ze źródeł TechCruncha powiedziało, że transakcja może kosztować sumę dziewięciocyfrową, podczas gdy inna twierdzi, że Apple może wyłożyć około 401 milionów dolarów. Obie liczby są niższe od wartości 1,02 miliarda dolarów na jaką wyceniony został Shazam podczas ostatniej rundy finansowania w 2015 roku.

Apple i Shazam mogli podpisać umowę już w tym tygodniu, a ogłoszenie zaplanowano na poniedziałek.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx