wtorek, 18 czerwca

macbook_air_2013

Ciągłe opóźnienia nowych procesorów Intela Broadwell mogą spowodować przesunięcie w wydaniu prawdopodobnego, 12-calowego MacBooka Apple, donosi tajwański Economic Daily News.

Według strony, urządzenie nie pojawi się wcześniej niż w końcówce 2014 roku lub na początku 2015 roku i oczekuje się, że będzie korzystać z 14-nanometrowych chipów Broadwell Intela, których premiera została opóźniona już wiele razy. Najnowsze plotki sugerują, że chipy z serii U Broadwella przeznaczone do stosowania w MacBookach Apple, mogą nie pojawić się do lutego 2015 roku.

12-calowy MacBook Apple, który ma posiadać m.in. wyświetlacz Retina, został opisany jako następca MacBook’a Air. Pierwotne pogłoski wskazały na jego premierę na jesieni 2014 roku, a początek masowej produkcji na trzeci kwartał tego roku.

Wiadomości o 12-calowym MacBooku po raz pierwszy pojawiły się w październiku 2013 roku, po tym jak analityk KGI Securities Ming-Chi Kuo opisał go jako urządzenie jako MacBook z możliwościami mobilnymi 11-calowego MacBook’a Air, ale wydajnością modelu 13-calowego z wyświetlaczem o wysokiej rozdzielczości.

Plotki sugerują również, że 12-calowy MacBook będzie miał przeprojektowaną, ultracienką obudowę z odnowioną konstrukcją gładzika, która nie jest wyposażona w przycisk mechaniczny, jak również pozbawiony jest wentylatora dla cichszej pracy.

Oprócz 12-calowego MacBooka, opóźnienia nowych procesorów Intel Broadwell prawdopodobnie mogą mieć wpływ na kilka planowanych uaktulnień produktów Apple. Pierwsze chipy przeznaczone dla produktów Apple mogę się pojawić dopiero na początku 2015 roku, a chipy przeznaczone dla MacBook’ów Pro Retina oraz komputerów iMac dopiero w połowie 2015 roku, co oznacza, że Apple nie będzie w stanie wypuścić znaczącej aktualizacji tych produktów.

Choć 12-calowy MacBook ma być opóźniony, to oddzielny raport Economic Daily News sugeruje, że nowe 11 i 13-calowe modele MacBooka Air są gotowe na start masowej produkcji w przyszłym miesiącu z nowymi procesorami, obudowami, ekranem i innymi elementami.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx