poniedziałek, 28 listopada

Firma Apple planuje zaprezentować odświeżone notebooki na najbliższej konferencji World Wide Developers Conference, która odbędzie się w czerwcu – informuje Bloomberg. Oczekuje się, że zostaną zaprezentowane nowe wersje MacBooka i MacBooka Pro, a firma Apple rozważa także aktualizację MacBooka Air’a, swojego najbardziej przystępnego notebooka.

MacBook Pro, który został zaktualizowany w październiku ubiegłego roku o szczuplejszą obudowę i pasek dotykowy Touch Bar, zostanie odświeżony o szybsze procesory Lake Kaby, nowsze od Skylake w aktualnych maszynach. Będzie wyglądał tak samo jak obecny model, przyjmując tylko wewnętrzne aktualizacje.

12-calowy MacBook firmy Apple, zaktualizowany w kwietniu 2016, zyska uaktualniony procesor, prawdopodobnie również z rodziny Lake Kaby.

Apple nie zaktualizował swojego MacBooka Air od marca 2015 roku i stopniowo wycofuje go na korzyść MacBooka i MacBooka Pro, które są teraz cieńsze od modelu „Air”, ale Bloomberg sugeruje, że Apple myśli o odświeżeniu go o zaktualizowany procesor, co oznaczałoby, że MacBook Air może utrzymać się jeszcze przez co najmniej kilka następnych lat jako niedrogi notebook. Sprzedaż MacBooka Air „pozostaje zaskakująco silna” ze względu właśnie na jego dostępność cenową.

Nowe notebooki zostaną najprawdopodobniej ogłoszone na konferencji prasowej 5 czerwca, która ma rozpocząć się o godzinie 10:00 czasu pacyficznego. Plotki sugerują również, że firma Apple mogłaby skorzystać z tego wydarzenia, aby wprowadzić zarówno nowy głośnik Siri, jak i długą wyczekiwaną wersję 10.5-calowego iPada Pro, który miałby cienkie ramki i wyświetlacz od krawędzi do krawędzi.

Dzisiejszy raport nie wspomina nic o komputerach iMac ani Mac mini, dwóch komputerach stacjonarnych firmy Apple, które nie zostały zaktualizowane również od dłuższego czasu. Minęło ponad 580 dni od ostatniego zaktualizowania iMaca w październiku 2015 roku i ponad 940 dni od momentu zaktualizowania Maca mini w październiku 2014 roku.

Firma Apple poinformowała, że pracuje nad uaktualnionymi komputerami iMac, ale nie jest jasne, kiedy te urządzenia mogą ujrzeć światło dzienne.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx