niedziela, 24 września

Bose Apple Store

Apple przygotowuje się do usunięcia wszystkich produktów audio firmy Bose, zarówno z wystaw salonów jak i ze sklepów online Zmiany te maja rozpocząć się już od początku przyszłego tygodnia, a instrukcje o usunięciu produktów wysyłane będą do pracowników w najbliższych dniach.

Przyczyny takiej decyzji nie zostały ujawnione, ale jest bardzo prawdopodobne, że jest ona związana z niedawnym przejęciem firmy przez Apple firmy Beats Electronics. W ramach tej transakcji, Apple stał się właścicielem linii popularnych słuchawek Beats jak i usługi strumieniowego przesyłania muzyki. Z związku z chęcią znacznie większej promocji Beats przez Apple, być może albo Bose lub Apple postanowili zakończyć swoją współpracę detaliczną.

Bose ma również nową umowę sponsorską z National Football League, która zabrania graczom noszenia słuchawek Beats podczas obecności kamer telewizyjnych, a w praktyce przez większość czasu związanego z rozgrywkami. Rozgrywający San Francisco 49ers, Colin Kaepernick, przeciwstawił się zakazowi zakładając jasno-różowe słuchawki Beats na konferencję prasowej po meczu. Za ten ruch został ukarany grzywną 10 000 dolarów.

Bose i Beats są obecnie także uwikłane w sporze patentowym. Bose wytoczył proces Beats, twierdząc że słuchawki naruszają pięć patentów związanych z technologią redukcji hałasu. Jednak wczoraj pojawiła się informacja, że Bose zgodził się na odwołanie swojego pozwu przeciwko Beats, pod warunkiem rozliczenia swoich roszczeń.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx