piątek, 12 lipca

Apple ma specjalny zespół ekspertów, którzy koncentrują się wyłącznie na wykrywaniu podrabianych produktów i powstrzymywaniu ich przed sprzedażą. Apple podzielił się tą ciekawostką w oświadczeniu dla Bloomberga w sprawie podrabianych ładowarek do iPhone’a.

Bezpieczeństwo naszych klientów jest naszym priorytetem, a ryzyko związane z podrabianymi produktami może być bardzo poważne. Mamy dedykowany zespół ekspertów, którzy stale współpracują z organami ścigania, sprzedawcami, właścicielami mediów społecznościowych i witrynami handlu elektronicznego na całym świecie, aby usuwać podrabiane produkty z rynku. W zeszłym roku staraliśmy się usunąć ponad 1 milion wpisów dotyczących podrobionych produktów Apple z internetowych rynków, w tym Facebooka i Instagrama.

Artykuł Bloomberga zagłębia się w fałszywe ładowarki, które czasami wyrządzały szkodę użytkownikom, a wiele z tych ładowarek po zbadaniu zostało sprzedanych na Instagramie, Facebooku i innych portalach społecznościowych.

Chińskie fabryki i nielegalni sprzedawcy sprzedają podróbki akcesoriów Apple po niskich cenach, a produkty te trudno odróżnić od produktów oryginalnych. Są pod każdym względem identyczne z prawdziwymi, ale nie mają takich samych standardów bezpieczeństwa.

Andrea Stroppa, badacz bezpieczeństwa, który przypadkowo użył podrobionego produktu pożyczonego od znajomego, wszczął dochodzenie wraz z kolegami z Ghost Data Team. Ich badanie trwające od 8 lutego do 8 marca ujawniło na Instagramie 163 hurtowych sprzedawców podrabianych produktów Apple, od fałszywych AirPods Pro za 25 dolarów po fałszywą ładowarkę MagSafe o wartości 5 dolarów.

Kupując akcesorium Apple, ważne jest, aby kupować go od renomowanego sprzedawcy lub bezpośrednio z witryny Apple, aby uniknąć podróbek, a akcesoria nigdy nie powinny być kupowane w witrynach takich jak Instagram.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx