piątek, 29 września

Szwedzka agencja informacyjna Rapidus podała, że Apple kupił AlgoTrim, szwedzką firmę specjalizującą się w technikach kompresji zdjęć i filmów wideo. To może utorować Apple drogę do dłuższego życia baterii w urządzeniach iOS i znacznie lepszej jakość zdjęć i filmów w swoich przyszłych urządzeniach.

Czym zajmuje się AlgoTrim? Zasadniczo tworzą kodeki, które maksymalizują dane, zdjęcia w urządzeniach mobilnych i wydajność grafiki komputerowej jednocześnie minimalizując pobór energii. TechCrunch wyjaśnia:

AlgoTrim specjalizuje się w różnego rodzaju kompresjach danych i obiecuje dostarczać rozwiązania do przetwarzania obrazu, które dadzą „nowoczesną obliczeniową fotografię” dla urządzeń mobilnych. Obliczeniowa fotografia wykorzystuje czujniki, obliczenia, siłowniki, inteligentne światło i inne elementy, aby wyjść poza obecne ograniczenia fotografii cyfrowej, która opiera się przede wszystkim na jej analogowych precedensach. Podstawową ideą jest dostarczenie bardziej precyzyjnych zdjęć, z wyrafinowanym oświetleniem i znacznie poprawionym renderowaniem i odejście od stricte 2D, pikselowego modelu przedstawienia obrazu.

Innymi słowy, nabycie AlgoTrim może pomóc Apple konkurować jakością zdjęć z rozwiązaniami bardziej masywnymi, mniej wydajnymi, ale o wiele wyższej jakości, takimi jak system PureView Nokii. Technologia AlgoTrim może pomóc aparatowi Twojego iPhone’a działać lepiej w warunkach słabego oświetlenia, oraz dokładniej uchwycić oświetlenie w danym miejscu. Brzmi całkiem nieźle.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx