niedziela, 21 lipca

Jak podaje The Information, Apple aktywnie buduje prototypy co najmniej dwóch składanych iPhone’ów po ponad pięciu latach badań i rozwoju.

Powołując się na osoby zaznajomione z projektem, dwa prototypy iPhone’a składają się na szerokość jak muszla. Urządzenia są na wczesnym etapie rozwoju i nie są uwzględnione w planach firmy na masową produkcję na lata 2024 i 2025, dlatego też rok 2026 jest najwcześniejszym możliwym terminem premiery. Firma zwróciła się jednak do co najmniej jednego dostawcy w Azji w sprawie komponentów do dwóch składanych modeli iPhone’a dostępnych w różnych rozmiarach. W raporcie dodano, że składane iPhone’y nadal mogą zostać wstrzymane, jeśli nie spełnią standardów Apple.

Mówi się, że zainteresowanie Apple oferowaniem składanego iPhone’a zmieniało się na przestrzeni lat. Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, najwyraźniej po raz pierwszy zapytał projektantów i inżynierów o składany iPhone już w 2018 roku. Jeszcze w tym samym roku pozytywnie zareagował na prezentację składanego iPhone’a z 7-calowym wyświetlaczem. Według doniesień firma jest zaniepokojona wyzwaniami technicznymi i oferowaniem wystarczająco atrakcyjnych funkcji na urządzeniu, które uzasadniałyby jego wysoką cenę w porównaniu z urządzeniami nieskładanymi.

Początkowa wizja Apple dotycząca składanego iPhone’a zakładała, że wyświetlacz będzie znajdował się na zewnątrz, gdy telefon będzie zamknięty, ale inżynierowie mieli trudności z rozwiązaniem problemów z trwałością tej konstrukcji. Zespół projektantów przemysłowych chciał również, aby po zamknięciu urządzenie nie było grubsze niż obecne modele iPhone’a, co stało się nie do utrzymania ze względu na ograniczenia związane z technologią baterii i wyświetlacza.

Firma wstrzymała prace nad składanym iPhonem około 2020 roku i skierowała się w stronę składanego do wewnątrz iPada, mniej więcej wielkości iPada mini, wyposażonego w 8-calowy wyświetlacz. Apple rzekomo doszedł do wniosku, że urządzenie mogłoby być grubsze niż składany iPhone, ponieważ użytkownicy nie spodziewaliby się nosić go w kieszeni i nie musiałoby spełniać wysokich wymagań dotyczących wytrzymałości iPhone’a. Składany iPad umożliwiłby także Apple publiczne przetestowanie kategorii produktów na mniejszą skalę.

Inżynierowie próbują obecnie wyeliminować zagniecenia powstające na środku wyświetlacza w wyniku wielokrotnego składania, a także zaprojektować zawias, dzięki któremu wyświetlacz będzie leżał całkowicie płasko i nie będzie miał niewielkiego wybrzuszenia lub zagłębienia pośrodku, co mogłoby utrudnić optymalnie działanie Apple Pencil. Według doniesień firma współpracuje z LG i Samsungiem nad wyświetlaczami do składanego iPada.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx