czwartek, 11 kwietnia

Apple we współpracy z innymi twórcami silników przeglądarek ogłosił wydanie Speedometer 3.0, opisanego przez Apple jako „najlepszy jak dotąd sposób pomiaru wydajności przeglądarek”.

Zespół Apple WebKit z radością przedstawia Speedometer 3.0 — ważną aktualizację, która lepiej odzwierciedla dzisiejszy Internet. Został zbudowany wspólnie przez twórców wszystkich głównych silników przeglądarek: Blink, Gecko i WebKit przy setkach wkładów takich firm jak Apple, Google, Intel, Microsoft i Mozilla.

Zespół Apple WebKit pierwotnie udostępnił to narzędzie do testów porównawczych we współpracy z zespołem Google Chrome w 2014 roku, ale po raz pierwszy test porównawczy Speedometer został opracowany w ramach współpracy międzybranżowej obsługiwanej przez każdy z głównych silników przeglądarek.

Jak czytamy w ogłoszeniu, celem opracowywania i udostępniania Speedometer w ramach wspólnego modelu zarządzania obejmującego wiele zainteresowanych stron jest „stworzenie wspólnego zrozumienia wydajności sieci, tak aby można było wprowadzać ulepszenia poprawiające wygodę użytkownika”. Najnowsza wersja poprawia sposób, w jaki Speedometer przechwytuje i oblicza wyniki, wyświetla bardziej szczegółowe wyniki i wprowadza szerszą gamę obciążeń.

„Kilka testów i obciążeń nie jest w stanie zasymulować całej sieci” – przyznają autorzy. „Ale budując Speedometer 3, ustaliliśmy pewne kryteria wyboru tych, które mają kluczowe znaczenie dla doświadczenia użytkownika. Jesteśmy teraz bliżej reprezentatywnego punktu odniesienia niż kiedykolwiek wcześniej”.

Speedometer 3.0 uwzględnia najpopularniejsze wersje popularnych frameworków, w tym React, Vue, Angular, Preact, Lit, Backbone i Svelte. Zawiera także zaktualizowany zestaw symulowanych obciążeń, aby zmierzyć większą ilość pracy, jaką przeglądarka wykonuje w odpowiedzi na działania użytkownika, takie jak malowanie i zadania asynchroniczne.

Ponadto ulepszono narzędzia programistyczne, dzięki którym inżynierowie przeglądarek mogą lepiej zrozumieć wyniki, profilować i dostosowywać test. Architektura modułu uruchamiającego testy została również przeprojektowana, aby ułatwić pisanie i utrzymywanie złożonych przypadków testowych.

Speedometer 3.0 jest już dostępny do użytku na stronie BrowserBench.org. Jaki wynik osiągnęliście?

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx