wtorek, 21 września

Firma badawcza Gartner opublikowała swoje kwartalne szacunki sprzedaży komputerów w Europie Zachodniej w trzecim kwartale 2011 roku, uznając, że Apple wbrew ogólnym tendencjom na rynku spadkowym dołączył do listy pięciu największych producentów. Sprzedzaż Apple w Europie Zachodniej wzrosła o 19,6% rok do roku, w porównaniu do ogólnego spadku rynku 0 11,4%. Wyniki firmy Apple napędza przede wszystkim sprzedaż komputerów przenośnych, gdzie zarejestrowano 28% wzrost rok do roku.

W dodatku od całości Europy Zachodniej, Gartner oddzielił dane dla Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec, gdzie sama Wielka Brytania jest jednym z tych krajów, w których firma Apple znajduje się w rankingu w pierwszej piątce. Tam Apple odnotował 21,8% wzrost rok do roku co dało mu 7,8% udziału rynku i czwarte miejsce, choć Samsung z 39% wzrostem uplasował się tuż za Apple z udziałem 7,3% w rynku.

Gartner w ubiegłym miesiącu wydał wstępne prognozy dla USA i całego świata, uznając, że Apple ma 12,9% amerykańskiego rynku komputerów w trzecim kwartale i istotny skok kwartał do kwartału i rok do roku, która jest kontynuacją długoterminowego trendu, który został zaplanowany przez Apple do zwiększenia swojego udziału na rynku amerykańskim.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x